Plaża w Krakowie, brąz dla krakowianki2014-08-28 22:01:00

W trzecim dniu Orlen Finału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn, który odbywa się w Krakowie na obiektach KS Wanda przy ul. Bulwarowej, wyłonione zostały tegoroczne medalistki. W meczu o pierwsze miejsce Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pokonały parę Katarzyna Kociołek/Jagoda Gruszczyńska i obroniły tytuł czempionek kraju wywalczony w 2013 roku w Niechorzu.

Kociołek i Gruszczyńska stawiły zacięty opór naszemu najlepszemu eksportowemu duetowi szczególnie w pierwszym secie, w którym poległy 25-27. Druga partia również zakończyła się zwycięstwem bardziej rutynowanych Kołosińskiej i Brzostek (21-18) i tym samym mogły już cieszyć się ze złotych medali.

W spotkaniu o brązowy krążek krakowianka Aleksandra Filip - wychowanka Armatury, w przeszłości m.in. zawodniczka Wisły - i Izabela Soja z Będzina zostawiły w pokonanym polu kolejną krakowiankę - Karolinę Baran wraz z Dorotą Strąg ze Szczecina (2-1, w setach 12-21, 23-21, 15-7). W tie-breaku, przy stanie 14-7 dla pary Filip/Soja kontuzji uniemożliwiającej kontynuowanie gry doznała Dorota Strąg i mecz został zakończony przedwcześnie.