MLJM: W Tarnowie pod dyktando Brązowych2014-08-27 18:23:00

UNIA Tarnów - GARBARNIA Kraków 0-4 (0-3)

0-1 Piotr Apostolski 3

0-2 Szymon Porębski 20

0-3 Bartosz Prochownik 40

0-4 Piotr Apostolski 48

Sędziowali (dobrze): Zbigniew Siemiński oraz Michał Powroźnik i Michał Ślaski (KS Tarnów). Mecz bez kartek.

UNIA: Nosek (41 P. Baran) - Kijak (5 Gniady), Baradziej (41 P. Kiełbasa), Chudoba, Kula, Strojny (41 A. Kiełbasa), Tyrka, Zachariasz, Sroka, Wajs, Bachara.

GARBARNIA: A. Baran - Gubała (65 Jędrzejowski), Smolski, Pachel, Kowalski - Paczka (53 Sarga), B. Baran (53 Witaszyk), Mróz, Porębski (69 Koczwara)  - Prochownik (72 Lipowski), Apostolski (59 Ochwat).

Mecz toczył się na dobrze przygotowanym, mimo ciągłych opadów deszczu, bocznym boisku Unii. Młode Lwy bardzo szybko objęły prowadzenie. W 3. minucie Bartosz Baran dobrym prostopadłym podaniem uruchomił w polu karnym Szymona Porębskiego, ten minął bramkarza gospodarzy, ale odskoczyła mu piłka. Czujnością wykazał się asekurujący kolegę Piotr Apostolski i było 0-1.

W 14. minucie Apostolski zagrał do Porębskiego, który przelobował bramkarza, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę i wróciła w boisko. W 15. minucie B. Baran przeprowadził indywidualną akcję zakończoną strzałem, lecz Michał Nosek był na posterunku. W 16. minucie Jakub Mróz uderzeniem z 25 metrów posłał piłkę o kilka centymetrów obok słupka. W 20. minucie po akcji i podaniu Bartosza Prochownika Porębski podwyższył na 2-0 dla Brązowych.

W ostatniej minucie pierwszej polowy Prochownik wykorzystał prostopadłe podanie jednego z kolegów i strzałem z 16 metrów ulokował piłkę w bramce tuż przy słupku.

W 42. minucie Bartosz Baran zaadresował podanie do Porębskiego, ten jednak przegrał pojedynek sam na sam ze zmiennikiem Noska, Piotrem Baranem. W 48. minucie kapitalnie zachował się Apostolski, który ograł trzech obrońców Unii i nie zmarnował wypracowanej przez siebie okazji.

Pomimo wysokiego prowadzenia Garbarnia nadal atakowała, nie oddając pola rywalowi. W 56. minucie z 20 metrów strzelał Prochownik, bramkarz Unii z kłopotami wybił piłkę na korner. W 72. minucie P. Baran ponownie stanął na wysokości zadania, broniąc piłkę po strzale Mroza zza linii pola karnego.

- Spotkanie toczyło się całkowicie pod dyktando podopiecznych trenera Stanisława Śliwy. Szybko zdobyliśmy prowadzenie, a nasz zespół kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Chłopcy zagrali skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty. Unia praktycznie nie była w stanie zrobić nam dziś krzywdy. Niestety, oprócz zysku w postaci zwycięstwa mamy też i stratę, bowiem Bartkowi Prochownikowi po przypadkowym starciu z przeciwnikiem odnowiła się kontuzja kolana. Wkrótce okaże się, na ile ten uraz jest poważny - powiedział po meczu kierownik drużyny Garbarni, Krzysztof Torba.

A już w najbliższą sobotę, 30 sierpnia, o godzinie 10:00, Garbarnia zmierzy się w 3. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych z Hutnikiem, który w poprzedniej kolejce także pokonał Jaskółki w Tarnowie.

Artur Bochenek

AS Progres 98 - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1-0 (0-0)

1-0 Szymon Hajduk 73

Sędziował Sławomir Radwański (KS Kraków). Żółta kartka: Błażej Radwanek (Progres).

Tarnovia - Prądniczanka Kraków 7-3 (2-1)

7-3 Kacper Wadowski 80

Sędziował Mateusz Libera (KS Żabno). Żółte kartki: Arkadiusz Boruch, Jakub Szymański (Tarnovia). Czerwona kartka: Grzegorz Fundament (Prądniczanka, 47, akcja ratunkowa).

8 października:

Hutnik Nowa Huta - Akademia Piłkarska 21

GRUPA 2

Wtorek

MKS Trzebinia-Siersza - Glinik Gorlice 7-1 (2-0)

7-1 Łukasz Sochacki 70

Sędziował Jonasz Kita (KS Chrzanów). Żółte kartki: Mateusz Lasik - Piotr Brach.

Środa

AS Progres 99 - TS Wisła Kraków 1-5 (1-1)

0-1 Karol Kuczek 34

1-1 Mateusz Reczulski 37

1-2 Karol Kuczek 50

1-3 Ernest Świętek 55

1-4 Karol Kuczek 69

1-5 Patryk Skrzypniak 74

Sędziowała Magdalena Syta (KS Kraków). Bez kartek.

Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 5-0 (2-0)

1-0 Bartłomiej Tymoszuk 20

2-0 Bartłomiej Tymoszuk 25 (karny)

3-0 Wojciech Słomka 58

4-0 Dariusz Żaba 61

5-0 Szymon Szklarz 80

Sędziował Grzegorz Malada (KS Kraków). Żółte kartki: Filip Sroka - Mateusz Jurczak, Dawid Dyląg, Bartłomiej Jodłowski. Czerwona kartka: Dawid Dyląg (Sandecja, 50).

CRACOVIA: Sendorek - Janecki (63 Łabuński), Dukała, Pestka (70 Pieprzyca), Mik - Żaba, Ożóg (58 Wiśniewski), Sroka - Gawle (54 Malinowski), Tymoszuk (75 Szklarz), Słomka (65 Buraczek).

- Gratulacje dla chłopaków za walkę, bo mimo że wygraliśmy ten mecz 5-0, przeciwnik sprawił nam dużo problemów. Piłkarze Sandecji grali bardzo agresywnie do ostatniej minuty – tak brzmiały pierwsze słowa podsumowania meczu przez trenera Pasów Krzysztofa Kroka.

Przeciwnicy nie stworzyli sobie wielu okazji do strzelenia bramki. Przy stanie 0-0 mieli groźną sytuację, którą mogliby zamienić na dającego prowadzenie gola. Reszta prób była powstrzymywana przez znakomicie spisującą się defensywę Cracovii.

Piłkarze Pasów tym razem mogli pochwalić się bardzo wysoką skutecznością. Nna 7 sytuacji wykorzystali 5.

Krzysztof Krok nie szczędził tez ciepłych słów trenerom, którzy pracowali z zawodnikami wcześniej: – Dobre wyniki to także duża zasługa trenerów Bernasa i Treli, którzy włożyli dużą pracę w przygotowanie chłopców.