Strona główna > MISTRZOSTWA ŚWIATA - BRAZYLIA 2014
Czerwone Diabły dały radę Rosji, odmieniona Algieria2014-06-22 23:23:00

Grupa H, Rio de Janeiro (Maracana): Belgia - Rosja 1-0 (0-0)

1-0 Divock Origi 88

Sędziował Felix Brych (Niemcy). Żółte kartki: Witsel, Alderweireld - Glushakov. Widzów 73 819.

BELGIA: Thibaut Courtois - Toby Alderweireld, Daniel van Buyten, Vincent Kompany, Thomas Vermaelen (31 Jan Vertonghen) - Axel Witsel, Marouane Fellaini - Dries Mertens (75 Kevin Mirallas), Kevin de Bruyne, Eden Hazard - Romelu Lukaku (57 Divock Origi). Trener: Marc Wilmots.

ROSJA: Igor Akinfeev - Aleksei Kozlov (62 Andrey Eshchenko), Vasily Berezytskiy, Denis Glushakov, Sergey Ignashevich, Dmitry Kombarov - Victor Fayzulin - Alexander Samedov (90 Aleksandr Kerzhakov), Maksim Kanunnikov, Oleg Shatov (83 Alan Dzagoev) - Alexander Kokorin. Trener: Fabio Capello (Włochy).

Belgia odniosła drugie zwycięstwo i zapewniła sobie awans do 1/8 finału. Czerwone Diabły miały więcej indywidualności i to przesądziło o wygranej.

W I połowie Belgowie przeważali, a rywalom naprzykrzał się zwłaszcza Mertens. Po przerwie Rosjanie przejęli inicjatywę, lecz nie potrafili zdobyć bramki. W końcówce przewagę uzyskali podopieczni trenera Wilmotsa, a impuls dał im rzut wolny w 84. minucie, z którego Mirallas trafił w słupek. Ciężar gry wziął na swoje barki do tej pory mało widoczny Hazard. To po jego świetnej akcji na 2 minuty przed końcem 19-letni Origi wpakował piłkę z 7 m pod poprzeczkę. W doliczonym czasie Hazard mógł zaliczyć kolejną asystę, ale Mirallas zakończył kontrę strzałem prosto w bramkarza.

Trener Belgów ma, jak na razie, wyjątkowego nosa do rezerwowych. W poprzednim spotkaniu z Algierią wpuścił po przerwie na boisko Fellainiego i Mertensa, którzy zdobyli dwa gole. W meczu z Rosją z kolei wprowadził do gry Origiego, który też odwzajemnił się bramką...

Gracz meczu: Eden Hazard (Belgia).

Grupa H, Porto Alegre (Estadio Beira-Rio): Korea Płd. - Algieria 2-4 (0-3)

0-1 Islam Slimani 26

0-2 Rafik Halliche 28

0-3 Abdelmoumene Djabou 38

1-3 Heungmin Son 50

1-4 Yacine Brahimi 62

2-4 Jacheol Koo 72

Sędziował Wilmar Roldan (Kolumbia). Żółte kartki: Y. Lee, Han - Bouguerra. Widzów 42 732.

KOREA PŁD.: Sungryong Jung - Yong Lee, Jeongho Hong, Younggwon Kim, Sukyoung Yun - Kookyoung Han (78 Dongwon Ji), Chungyong Lee (64 Keunho Lee) - Sungyueng Ki, Chuyoung Park (57 Shinwook Kim), Jacheol Koo - Heungmin Son. Trener: Myungbo Hong.

ALGIERIA: Rais Mbolhi - Aissa Mandi, Carl Medjani, Madjid Bouguerra (89 Esseid Belkalem), Rafil Halliche, Djamel Mesbah - Sofiane Feghouli, Yacine Brahimi (77 Madhi Lacen), Abdelmoumene Djabou (73 Nabil Ghilas), Nabil Bentaleb - Islam Slimani. Trener: Vahid Halilhodzic (Bośnia i Hercegowina).

Algieria jest pierwszym afrykańskim zespołem, który zdobył w meczu MŚ 4 gole.

I połowa była najbardziej jednostronna w brazylijskim Mundialu. Trener Algierczyków Vahid Halilhodzic, po porażce z Belgią, dokonał aż 5 zmian w podstawowym składzie. Dało to efekt. Lisy Pustyni zdemolowały Azjatów zdobywając między 26. a 38. minutą trzy gole. Zaczął Slimani, który dostał długie podanie z własnej połowy, przepchnął dwóch obrońców i strzelił obok bramkarza do siatki. Po chwili z kornera zacentrował Djabou, a Halliche uprzedził Mbolhiego i z 4 metrów posłał piłkę głową pod poprzeczkę. Przy golu na 3-0 asystował Slimani, który wyłożył futbolówkę Djabou, a ten z 12 m przymierzył w lewy dolny róg.

Odmienieni w przerwie Koreańczycy starali się odrobić straty. W 50. minucie świetną akcją popisał się Son, przyjął kilkudziesięciometrowe podanie, ograł Bouguerrę i z 5 metrów strzelił między nogami bramkarza do siatki.

Algierczycy kontrolowali wynik. Niebawem rozmontowali obronę rywali, a akcję wykończył uderzeniem z 6 m Brahimi.

Azjaci jeszcze się nie poddawali, ale stać ich było tylko na jedno trafienie, po zespołowej kombinacji. Autorem ostatniego podania był K. Lee, a z bliska dołożył nogę Koo.

Gracz meczu: Islam Slimani (Algieria).