Strona główna > MISTRZOSTWA ŚWIATA - BRAZYLIA 2014
Kostaryka wygrywa z Włochami, eliminuje Anglię!2014-06-21 10:14:00

Kostaryka, po wygranej z Urugwajem, odniosła drugie sensacyjne zwycięstwo, 1-0 nad Włochami. Los Ticos zapewnili sobie awans do "szesnastki", eliminując przy tym Anglików!

Grupa D, Recife (Arena Pernambuco): Włochy - Kostaryka 0-1 (0-1)

0-1 Bryan Ruiz 44

Sędziował Enrique Osses (Chile). Żółte kartki: Balotelli - Cubero. Widzów 40 285.

WŁOCHY: Gianluigi Buffon - Matteo Darmian, Andrea Barzagli, Giorgio Chiellini, Ignazio Abate - Antonio Candreva (57 Lorenzo Insigne), Andrea Pirlo, Daniele de Rossi, Thiago Motta (46 Antonio Cassano), Claudio Marchisio (69 Alessio Cerci) - Mario Balotelli. Trener: Cesare Prandelli.

KOSTARYKA: Keylor Navas - Cristian Gamboa, Oscar Duarte, Giancarlo Gonzalez, Michael Umana, Junior Diaz - Bryan Ruiz (81 Randall Brenes), Celso Borges, Yeltsin Tejeda (68 Jose Cubero), Christian Bolanos - Joel Campbell (74 Marcos Urena). Trener: Jorge Luis Pinto (Kolumbia).

Włosi w I połowie wykreowali jedną świetną okazję, w 31. minucie. Po prostopadłym podaniu Pirlo Balotelli znalazł się w sytuacji sam na sam z Navasem, przelobował go, ale nie trafił do bramki. W końcówce pierwszej części gry śmielej zaatakowali Kostarykanie. W 43. minucie w polu karnym padł popychany przez Chielliniego Campbell, lecz sędzia nie podyktował jedenastki.

Decydująca akcja meczu nastąpiła minutę później. Z lewego skrzydła kapitalnie dośrodkował był zawodnik krakowskiej Wisły Junior Diaz, a piłkę z 3 metrów wbił do siatki Ruiz.

Po przerwie Azzurri próbowali wyrównać, strzelali Darmian i Pirlo, ale bez efektu. Piłkarze z Ameryki Środkowej nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Gracz meczu: Bryan Ruiz (Kostaryka).