Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Wiślanie zainaugurowali wiosnę w V lidze 6 golami

Wiślanie Jaśkowice - Rokita Kornatka 6-1 (3-1)

1-0 Dawid Węgrzyn (głową)

2-0 Tomasz Wąsik

2-1 Rafał Budzowski

3-1 Michał Morawski

4-1 Piotr Kazek (głową)

5-1 Kamil Rzeszótko

6-1 Piotr Kazek (głową)

Sędziowali: Maciej Koster oraz Mateusz Kura i Maciej Szarawarski (Kraków). Żółta kartka: M. Mistarz.

WIŚLANIE: Chmura - Sady (68 Łukasik), Maciej Morawski (55 Ankowski), Woźniak, Ignacok - Rzeszótko, Kazek, Michał Morawski, Wąsik (60 Natkaniec) - Ignyś - Węgrzyn.

ROKITA: A. Kornio - A. Kania, M. Mistarz, P. Leśniak, Płachno (76 W. Piwowarczyk) - Dudzik (46 Zając), D. Kania, Wyroba, Budzowski - M. Piwowarczyk (82 Kozielec), A. Piwowarczyk.

Wiślanie Jaśkowice, lider krakowskiej okręgówki (gr. II), w pierwszym meczu rundy wiosennej rozgromili Rokitę Kornatka aż 6-1.

Wiślanie są zimą najaktywniejszą drużyną małopolską w niższych klasach. Zdołali rozegrać już trzy oficjalne mecze - dwa o Puchar Polski i dzisiejszy w lidze. Wszystkie zwycięskie!

Spotkanie z Rokitą odbyło się na sztucznym boisku w Krakowie-Skotnikach, nie było żadnych kłopotów z jego rozegraniem.

Wyższość piłkarzy z Jaśkowic nie podlegała dyskusji. Dobry początek zrobił Dawid Węgrzyn, który celnie główkował z 7 metrów po wrzutce Ignacoka z kornera. Podwyższył Wąsik, po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzelając w zamieszaniu podbramkowym. Goście walczyli, po prostopadłym podaniu nastąpiło podanie do boku, a następnie do środka (Adam Piwowarczyk) zakończone uderzeniem Rafała Budzowskiego z 5 metrów. Rokita miała szansę na remis, lecz nie wykorzystała okazji. Wiślanie odskoczyli na 3-1 (strzał Michała Morawskiego z ponad 20 m w "okno"), a po przerwie już panowali na murawie całkowicie. Dwa gole głową - po wrzutkach Ignacoka z kornera - zdobył Kazek, a jednego Rzeszótko po indywidualnej akcji zakończonej strzałem w "długi" róg.

Gospodarze mieli jeszcze kilka sytuacji, mogli z powodzeniem wygrać wyżej.

RST

WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty