Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Rokicie zabrakło sekund

Rokita Kornatka - Wiślanie Jaśkowice 1-1 (0-0)

1-0 Adam Piwowarczyk 61
1-1 Wcisło 90+1
Sędziowali: Grzegorz Hamowski oraz Wiktor Dąbrowski, Adrian Koćma. Żółte kartki: A. Kania, Mateusz Mistarz, Budzowski, Żuławiński - Michał Morawski.
ROKITA:
Kornio - A. Kania, Mateusz Mistarz, Leśniak, Popielak - W. Piwowarczyk (84 Michał Mistarz), Strama, D. Kania, Budzowski (88 D. Piwowarczyk) - A. Piwowarczyk - Rozwadowski (76 Żuławiński).
WIŚLANIE:
Chmura - Janusz Morawski (70 Łukasik), Michał Morawski, Ignacok (80 Sady), Woźniak, Kazek, Ankowski (62 Meus), Rzeszótko, Ignyś, Wąsik, Wcisło.

Dziś w Kornatce beniaminek V ligi Rokita podejmował wicemistrza ubiegłego sezonu - Wiślan Jaśkowice. Faworyt mógł być tylko jeden, ale ambitnie grający podopieczni trenera Stanisława Manieckiego postawili trudne warunki gościom i byli sekundy od sprawienia ogromnej niespodzianki.

Jeszcze w 90+1. minucie gospodarze z Kornatki prowadzili 1-0, zabrakło jednak doświadczenia i w jednej z ostatnich akcji meczu zespół z Jaśkowic wyrównał. Michał Morawski zagrał z wolnego do boku, Wąsik wrzucił piłkę w pole karne, a Wcisło głową skierował ją do bramki. Rokita jeszcze powalczyła o zwycięstwo, ale w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry po rzucie wolnym Mistarz trafił w słupek.

W pierwszej połowie przeważali goście, dłużej operowali piłką i szukali akcji do przodu. Rokita była jednak dobrze zorganizowana w obronie i grała z ogromnym zaangażowaniem. Wiślanie mieli duże problemy ze stworzeniem sobie sytuacji bramkowych.

Po przerwie miejscowi śmielej poczynali sobie w ataku i częściej gościli pod bramką przyjezdnych. W kilku sytuacjach zabrakło jednak precyzji. Pomocną dłoń do beniaminka wyciągnęli obrońcy i bramkarz Wiślan. W 61. minucie w pozornie niegroźnej sytuacji na 16. metrze z piłką minął się jeden ze stoperów wraz z golkiperem zostawiając pustą bramkę A. Piwowarczykowi. Ten skorzystał z prezentu i strzelił pierwszą, historyczną dla Rokity, bramkę w V lidze.