Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga
Sandecja przegrała przez dziurę w murze2010-06-28 21:16:00 RK

Sandecja Nowy Sącz uległa na wyjeździe SMS-owi Łódź 0-1 w pierwszym z dwóch meczów, których stawką jest awans do finałów mistrzostw Polski juniorów młodszych. Łodzianie są uważani za faworytów tegorocznej edycji MP. Rewanżowe spotkanie - w czwartek 1 lipca w Nowym Sączu o godz. 17.

UKS SMS Łódź - Sandecja Nowy Sącz 1-0 (0-0)

1-0 Mariusz Rybicki 70
SANDECJA:
Jacenik - Baran, Młynarczyk, Kulpa, Słaby - Leśniak (72 Lupa), Zawiślan, Wilk, Szeliga - Szczepański, Fałowski.

Zwycięskiego gola dla SMS-u zdobył ich najlepszy strzelec - Rybicki. Na 10 minut przed końcem egzekwował wolnego z 22 m, sądeczanie ustawili "mur", w momencie strzału podskoczyli, zrobiła się duża wyrwa i właśnie w tę dziurę trafił łodzianin. Można więc powiedzieć, że był to błąd... "muru", ale także trochę bramkarza, który za późno interweniował.

Pięć minut wcześniej kapitalną okazję do objęcia prowadzenia miała Sandecja. Po pięknym podaniu Szczepańskiego w sytuacji "sam na sam" znalazł się Szeliga, ale z 11 metrów, zupełnie nie atakowany, nie trafił w bramkę. To mógł być kluczowy moment meczu, ze szczęśliwym dla gości epilogiem.

O spotkaniu w Łodzi mówi Janusz Świerad, trener Sandecji:
- W pierwszej połowie SMS miał przewagę, stworzył ze dwie, trzy ciekawe sytuacje. Szczęśliwie nie straciliśmy bramek. My tylko dwa razy zagroziliśmy bramce gospodarzy. Szeliga trafił w boczną siatkę, a strzał Leśniaka głową - po akcji Słabego - obronił ich bramkarz.
Po przerwie zagraliśmy wreszcie to co potrafimy i gdyby Szeliga wykorzystał tę szansę w 65. minucie, to mogliśmy nawet wygrać. Ostatecznie przegraliśmy jedną bramką, ale nasza postawa w drugiej połowie budzi optymizm. Grę 30-stopniowym upale chyba lepiej wytrzymaliśmy, co dobrze świadczy o przygotowaniu fizycznym drużyny. Cieszy zaangażowanie chłopaków, na pewno w rewanżu zrobimy wszystko, by odrobić stratę. Sprawa awansu do finałów jest otwarta.