Strona główna > Piłka ręczna
MŚ: Polki wygrały z Serbią2023-12-07 18:38:00

Co to był za mecz! Reprezentacja Polski pokonała Serbię 22:21 w pierwszym meczu fazy zasadniczej Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023, choć w pewnym momencie Polki przegrywały nawet czterema bramkami.

Polska – Serbia 22:21 (10:13)

Polska: Polska: Płaczek, Zima – Galińska 1, Kobylińska 4, Balsam 4, Wiertelak 1, Matuszczyk 2, Górna 1, Tomczyk, Rosiak 1, Urbańska, Michalak, Kochaniak-Sala 6, Uścinowicz, Masna, Nocuń 2.

Serbia: Simić – Radosavljević 6, Veličković, Vukajlović, Laništanin 5, Nuković, Janjušević 3, Jovović, Stamenić, Kubina, Lovrić, Bojičić 3, Radević, Lazić 4, Milojević, Čolić.

Po 5 minutach było 0:4. Nasz trener wziął czas i po chwili było 3:4. Serbki jednak odbudowały wcześniejszą przewagę (8:4), do przerwy prowadziły 13:10. W II połowie Polki zagrały o wiele lepiej. Doprowadziły do remisu 15:15, a w 48. minucie po raz pierwszy wyszły na prowadzenie 17:16. Emocje sięgnęły zenitu. W kolejnych minutach obie drużyny co rusz wymieniały się inicjatywą. Raz o jedno trafienie lepsze były Polki, a chwilę później minimalnie prowadziły Serbki. Niecałe pięć minut przed końcem meczu wciąż był remis – po 20. To właśnie wtedy nastąpił decydujący moment spotkania. Na 21:20 trafiła Monika Kobylińska, Polki wyłuskały piłkę, a kilkanaście sekund później wynik podwyższyła Dagmara Nocuń (22:20). Choć minutę przed końcem meczu Serbki stanęły przed szansą na wyrównanie, biało-czerwone popisały się skutecznym blokiem i utrzymały minimalną przewagę. Reprezentacja Polski zwyciężyła 22:21. Tytułem MVP spotkania wyróżniona została Karolina Kochaniak-Sala.