Strona główna > Piłka ręczna
Polskie szczypiornistki poza podium MŚ2015-12-20 23:46:00

Polskie piłkarki ręczne, podobnie jak przed dwoma laty, zajęły czwarte miejsce na mistrzostwach świata. W meczu o brąz, rozegranym w duńskim Herning, przegrały z Rumunią 22-31.

Herning (Dania): Polska - Rumunia 22-31 (8-15)

POLSKA: Weronika Gawlik (23 proc.), Anna Wysokińska (15 proc.) - Monika Kobylińska 3, Monika Stachowska, Iwona Niedźwiedź 2, Joanna Gadzina 1, Agnieszka Kocela, Karolina Kudłacz-Gloc 4, Klaudia PPielesz, Aleksandra Zych 1, Aneta Labuda, Karolina Zalewska 2, Hanna Sądej 2, Patrycja Kulwińska 1, Kinga Achruk 6. Nie grała: Małgorzata Stasiak.

RUMUNIA: Paula Ungureanu (33 proc.), Ionica Munteanu (33 proc.) - Gabriella Ibolya Szucs 1, Crina Pintea, Adriana Nechita 2, Cristina Neagu 10, Aurelia Bradeanu, Gabriela Perianu 1, Luciana Marin 1, Valentina Ardean Elisei 3, Oana Manea 4, Ana Maria Tanasie 1, Melinda Geiger 3, Eliza Buceschi 2, Patricia Vizitiu 3, Laura Chiper.

Od początku Rumunki narzuciły swój styl gry. Ungureanu stanowiła w bramce zaporę trudną przybycia, a najlepsza zawodniczka MŚ Neagu zdobywała gol za golem. Polki przegrywały 1-5, 4-10, 8-12 i do przerwy 8-15. Oznaką niemocy było niewykorzystanie w tym okresie aż trzech karnych, a już całkiem załamująca była końcówka I połowy, gdy grając z przewagą dwóch zawodniczek biało-czerwone dały sobie strzelić bramkę (Neagu).

Po przerwie udało się zbliżyć na 5 trafień (11-16, 14-19), ale później przewaga rywalek urosła do dwucyfrowego wymiaru (16-28 w 53. minucie). Skończyło się porażką różnicą 9 goli.

O złoto:

Norwegia - Holandia 31-23 (20-9)

Najwięcej goli: Herrem 7, Loke 6 - Polman 8, Snelder 5. Kari Grimsbo, bramkarka norweska, miała 51 proc. skuteczności (23/45)!

Norweżki mistrzyniami po raz trzeci (poprzednio w 1999 i 2011); są one aktualnymi mistrzyniami olimpijskimi i mistrzyniami Europy.