Strona główna > Koszykówka > Ligi młodzieżowe
Znicz bez szans - została walka o 7 miejsce2010-03-19 19:11:00 MIŁ

W ostatnim meczu grupowym finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów starszych Znicz Jarosław wysoko przegrał z Polonią 2011 Warszawa.

Polonia 2011 Warszawa - Znicz Jarosław 97-66 (21-18, 24-12, 22-21, 30-15)

POLONIA: Michalak 14 (2x3), Sulima 15 (1x3), Ponitka 3 (1x3), Łańcucki 14 (2x3), Pieklak 3 (1x3) oraz Kowalczyk 5 (1x3), Olesiński 0, Kucharek 13 (1x3), Pamuła 12 (4x3), Mokros 1, Mroczek 3, Szymański 14.
ZNICZ: Kamiński 0, Dusiło 19 (2x3), Kus 10, Moralewicz 14 (2x3), Wyka 10 (1x3) oraz Gazarkiewicz 7 (1x3), Zawronek 0, Raba 0, Cukierda 2, Urban 2, Balicki 2.

Wobec faworyzowanych warszawian Znicz nie mógł za wiele zdziałać. W końcu w Polonii skład stanowią na co dzień zawodnicy zespołu występującego w ekstraklasie oraz koszykarze pierwszoligowej Politechniki Warszawa. Różnicę dzielącą oba zespoły widać było od II kwarty, kiedy "poloniści" przyspieszyli i odskoczyli na bezpieczną różnicę punktową. Kropkę nad "i" rywale naszego zespołu postawili natomiast w ostatniej kwarcie, kiedy ich przewaga wzrosła do ponad 30 "oczek". Polonia była przede wszystkim zespołem bardziej wyrównanym i poukładanym, a akcenty rozkładały się na większą liczbę zawodników. Najlepiej o tym świadczy fakt, że aż 6 koszykarzy warszawian zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową. Jutro o 10 rano czeka jarosławian mecz o 7 miejsce ze Śląskiem Wrocław.