Strona główna > Koszykówka > Ligi młodzieżowe
Niegościnny Włocławek, nieudany początek Znicza2010-03-17 21:49:00 MIŁ

Dzisiaj rozpoczął się we Włocławku finałowy turniej mistrzostw Polski juniorów starszych z udziałem Znicza Jarosław. W pierwszym spotkaniu nasz zespół przegrał z drużyną gospodarzy 66-79.

TKM Włocławek - Znicz Jarosław 79-66 (15-12, 17-21, 20-6, 27-27)

TKM: Michalak 17, Adamczewski 13 (3x3), Sadowski 6 (2x3), Pietrzak 18 (1x3), Gołębiewski 6 oraz Maciejewski 2, Szczechowicz 0, Glabas 12 (2x3), Czerwiński 5 (1x3).
ZNICZ: Gazarkiewicz 3 (1x3), Cukierda 8, Moralewicz 12, Urban 9 (1x3), Wyka 18 (2x3) oraz Kamiński 0, Dusiło 15 (2x3), Kus 1.

Po pierwszej połowie można było liczyć na wygraną jarosławian. W końcu Znicz prowadził jedynym punktem i grał całkiem nieźle. III kwarta wszystko jednak zniweczyła. Goście zaczęli fatalnie pudłować, a z każdą minutą miejscowi się co raz bardziej rozkręcali. W ostatniej odsłonie nasi zawodnicy zaczęli odrabiać straty, ale nie potrafili za bardzo zbliżyć się do rywala. Grę drużyny z Włocławka umiejętnie prowadził Maciej Michalak, który zanotował aż 10 asyst, a do tego dołożył 7 zbiórek. Wśród zawodników Znicza tradycyjnie główną postacią był Dariusz Wyka, ale jego 18 punktów i 13 piłek zebranych z tablic na niewiele się zdało. Jutro rywalem jarosławian będzie Spójnia Stargard Szczeciński, a w piątek na zakończenie zmagań grupowych Znicz zmierzy się z Polonią 2011 Warszawa.