Strona główna > Koszykówka > Ligi młodzieżowe
Lotnik powalczy o 5 miejsce2010-03-12 11:20:00 MIŁ

W ostatnim meczu grupowym finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorki starsze Lotnika Wierzawice pokonały Koronę Kraków i zagrają o 5 miejsce. Ich rywalem najprawdopodobniej będzie AZS UW Warszawa, z którym w turnieju półfinałowym podopieczne Piotra Musijowskiego przegrały 60-65.

Lotnik Wierzawice - Korona Kraków 54-53 (10-17, 19-18, 11-7, 14-11)

LOTNIK: Niemczyk 13 (3x3), Kromka 3 (1x3), Majkut 8, Kaszuba 4, Musijowska 24 (2x3) oraz Tołpa 0, Gronowicz 0, Kuras 0, Dedio 0, Kryla 2.
KORONA: Biernacka 6, Wilk 8, Jagódka 7, Siudek 6, Moc 20 (2x3) oraz Mozdyniewicz 1, Pacuła 5 (1x3), .

Dzisiejsze spotkanie nie zaczęło się po myśli Lotnika. W I kwarcie lepiej spisywały się krakowianki, wśród których rządziła i dzieliła Ewa Moc (w całym meczu zdobyła 20 punktów, 4 zbiórki oraz 6 asyst). Przed długą przerwą naszym zawodniczkom udało się zmniejszyć straty tylko o 1 punkt, ale był to dobry prognostyk przed drugą połową. Tak faktycznie było. Podopieczne Musijowskiego w III kwarcie świetnie broniły, na desce niepodzielnie panowała Aneta Kaszuba, a swoje punkty zdobywała Jessica Musijowska. Mecz był jednak na styku do samego końca. W decydujących momentach pierwszoplanowe role odegrały Kinga Niemczyk oraz Kaszuba. Pierwsza trafiła decydującą "trójkę", druga natomiast chwilę wcześniej zanotowała zbiórkę w ataku i dokładnie podała swojej koleżance.

Kaszuba w całym meczu zanotowała aż 24 zbiórki, 5 asyst oraz 4 przechwyty. Była to zdecydowanie pierwszoplanowa postać Lotnika obok tradycyjnie najskuteczniejszej Musijowskiej.