Strona główna > Koszykówka > Ligi młodzieżowe
Znicz poszedł śladami Lotnika2010-03-06 16:51:00 Miłosz Bieniaszewski

Juniorzy starsi Znicza Jarosław będący gospodarzami turnieju półfinałowego mistrzostw Polski sięgnęli po drugie zwycięstwo, co dało im awans do finałowych rozgrywek. Powtórzyli więc wyczyn sprzed tygodnia ich rówieśniczek z Lotnika Wierzawice.

Znicz Jarosław - Korona Kraków 81-58 (24-21, 17-12, 20-7, 20-18)

ZNICZ: Gazarkiewicz 24 (3x3), Cukierda 8, Moralewicz 8, Urban 10 (1x3), Wyka 23 (3x3) oraz Kamiński 0, Piskorz 0, Dusiło 4 (1x3), Kus 3, Balicki 1.
KORONA: D. Czepczyk 6, Krawczyk 2, Szumełda-Krzycki 13 (2x3), Fraś 17, P. Czepczyk 9 oraz Dudek 6 (2x3), Buczek 2, Zakrzewski 0, Kumiszcza 0, Płaziński 3 (1x3), Janczura 0, Tyran 0.

Krakowianie jeszcze w pierwszej połowie starali się toczyć wyrównaną walkę z gospodarzami, ale  w III kwarcie byli bez szans. Wtedy jasnym się stało, że to Znicz zwycięży, a w efekcie awansuje do finału mistrzostw Polski. Miejscowi byli zespołem bardziej wyrównanym i każdy z zawodników spisał się na medal w swojej "działce". Za punkty odpowiadali Mateusz Gazarkiewicz i Dariusz Wyka, który do 23 punktów dodał jeszcze 10 zbiórek i 4 bloki. W walce pod tablicami skutecznie wspomagał go Andrzej Urban (10 zbiórek), a dobrze rozgrywał Michał Moralewicz (6 asyst i 4 przechwyty). Ze strony gości wyróżnił się jedynie Wojciech Fraś, który był najlepszym strzelcem Korony, a do tego zebrał jeszcze 11 piłek.

Obok Znicza do turnieju finałowego awans wywalczyła Polonia Warszawa, która w drugim dzisiejszym meczu pokonała Katarzynkę Toruń 77-47. Jutro o godzinie 12 jarosławianie zagrają się z drużyną ze Stolicy o pierwsze miejsce w tabeli końcowej.