Strona główna > Koszykówka > Ligi młodzieżowe
Koszykarze znad Sanu bliscy finału2010-03-05 19:08:00 MIŁ

Juniorzy starsi Znicza są gospodarzem jednego z czterech półfinałowych turniejów mistrzostw Polski. W meczu inaugurującym zmagania jarosławianie uczynili pierwszy krok do finału, wysoko wygrywając z Katarzynką Toruń.

Znicz Jarosław - Katarzynka Toruń 71-46 (18-6, 17-14, 13-20, 23-6)

ZNICZ: Kamiński 0, Cukierda 10, Moralewicz 10 (1x3), Urban 11 (1x3), Wyka 18 (4x3) oraz Gazarkiewicz 9 (2x3), Raba 0, Piskorz 0, Dusiło 5 (1x3), Kus 8, Balicki 0.
KATARZYNKA: Jasnowski 9, Karnowski 34 (3x3), Matla 2, Świeżyński 0, Palacz 1 oraz Olszewski 0, Darnikowski 0, Broczek 0.

W drużynie gości tak na dobrą sprawę grał tylko jeden zawodnik Przemysław Karnowski, który do 34 punktów dołożył 13 zbiórek. Jego koledzy byli tylko tłem i dla niego i dla naszej drużyny, co na grający zespołowo Znicz nie mogło wystarczyć. Jarosławianie wysoko wygrali pierwszą kwartę, w drugiej dorzucili do przewagi kilka "oczek" i dopiero w trzeciej odsłonie do głosu doszli rywale. Ostatnie 10 minut to znów jednak spokojna gra Znicza, który świetnie bronił, a także raczej nie zawodził w ataku.

W drugim dzisiejszym meczu tego turnieju Korona Kraków przegrała z Polonią Warszawa 63-82. Właśnie krakowianie będą kolejnym rywalem Znicza, a mecz rozpocznie się jutro o godzinie 14.30.