Strona główna > Koszykówka > Ekstraklasa mężczyzn
286 punktów w Meczu Gwiazd2012-01-14 20:31:00

Zespół Północy pokonał Południe 151-135 podczas Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi Katowice 2012. MVP spotkania został Corsley Edwards, który zdobył 23 punkty. Konkurs Trójek wygrał niezniszczalny Andrzej Pluta, a najciekawsze wsady wykonywał Qa’rraan Calhoun.

Po I kwarcie było 45-37, w połowie 86-73, po trzech czwartych Północ prowadziła 10 punktami, by na koniec zwiększyć przewagę do 16.

Niesamowity Andrzej Pluta wygrał po raz siódmy Konkurs Trójek. W finale pokonał Łukasza Koszarka i Tony’ego Weedena. O wyniku zadecydowała ostatnia, liczona podwójnie piłka. Pluta zdobył 18 pkt, Koszarek 17, a Weeden 16.

Qa’rraan Calhoun ze Śląska Wrocław został zwycięzcą Konkursu Wsadów. Pokonał on w finale LaMarshalla Corbetta. Najbardziej efektowne były jednak opisy ubiegłorocznego triumfatora Łukasza Biednego. Już po konkursie na parkiet wjechał sportowy kabriolet z cheerlederkami Asseco Prokomu Gdynia. Biedny postanowił pokazać pełnię swoich ogromnych możliwości. Już za pierwszym podejściem przeskoczył samochód i wykonał niewiarygodny wsad! Takie rzeczy można oglądać tylko podczas Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi!