Strona główna > Koszykówka > Ekstraklasa mężczyzn
Energa Czarni - Asseco Prokom: Wielka walka dla mistrza2011-04-19 21:34:00

Po wspaniałej walce Asseco Prokom wygrał po raz trzeci z Energą Czarnymi Słupsk. Tym razem w Słupsku mistrzowie Polski wygrali 87:78 i o zakończenie serii powalczą w meczu 5 w Gdyni w środę 27 kwietnia.

We wtorkowym meczu 4 w Słupsku walka była niesamowita. Nie brakowało spięć i fauli poza piłką, ale ani przez moment ta twarda walka nie przerodziła się w niesportowe zagrania. To był znakomity mecz. Asseco Prokom rozpoczął go świetnie, prowadząc po sześciu minutach 20:6. Słupszczanie jednak dominowali do końca pierwszej połowy, a do boju poderwał ich dwiema trójkami rezerwowy Wojciech Szawarski.

W drugiej połowie nastąpił jednak drugi szturm Asseco Prokomu. W trzeciej kwarcie gdynianie zdominowali grę pod koszami i odskoczyli na 16 punktów. Mimo ambitnej walki słupszczanie nie zdołali już zniwelować strat, dochodząc rywali w końcówce najwyżej na pięć punktów.

W zespole z Gdyni najskuteczniejsi byli trafiający z dystansu Daniel Ewing (17 punktów, 3/9 za trzy) i Robert Witka (16 pkt., 4/8 za trzy). Asseco Prokom zagrał bez kontuzjowanego Ratko Vardy. W Enerdze Czarnych Jerel Blassingame miał 19 punktów i 9 asyst, ale trafił tylko 4 z 15 rzutów z gry. 12 punktów zdobył Ermin Jazvin.