Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Kibice ratują Wisłę2019-02-05 23:49:00

Od wtorku 5 lutego kibice Wisły Kraków mogą mieć wpływ na losy ukochanego klubu - jako współwłaściciele mogą współtworzyć dalszy ciąg wieloletniej historii. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, która umożliwia podwyższenie kapitału piłkarskiej spółki za pomocą dedykowanej platformy.


Ostatnie wydarzenia sprawiły, że Biała Gwiazda znalazła się w trudnej sytuacji finansowo-organizacyjnej. Utrata licencji oraz płynności finansowej mogły wykluczyć klub z rozgrywek Lotto Ekstraklasy i doprowadzić do jego upadku.


Misji ratowania Wisły podjęły się jednak osoby, którym los 13-krotnego mistrza Polski nie był obojętny. Dzięki heroicznej walce udało się utrzymać klub przy życiu. Finansowego wsparcia w formie pożyczki udzielili Jakub Błaszczykowski, Jarosław Królewski i Tomasz Jażdżyński. Ogromną rolę po raz kolejny odegrali także kibice, organizując rozmaite zbiórki, dokonując zakupu klubowych pamiątek czy ostatnio włączając się w akcję nabycia karnetów.

 

Kolejnym krokiem, jaki podjęli  jest emisja equity crowdfundingowa, która da więcej czasu na odpowiednią reorganizację klubu. Sympatycy Białej Gwiazdy mają 14 dni na nabycie akcji na platformie Beesfund, co pozwoli na podwyższenie kapitału spółki o 4 000 000 zł. 

 

Fani dokonają wyboru spośród 11 dostępnych pakietów, których ceny wahają się od 100 do 100 000 zł, zyskując także w ten sposób wyjątkowe nagrody. Każdy akcjonariusz otrzyma również imienny dokument, będący potwierdzeniem zjednoczenia wiślackiej społeczności. 

 

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Szczegóły: www.wisla.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty