Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Małecki wypożyczony do Spartaka Trnava2018-09-01 15:42:00

Pomocnik Wisły Kraków Patryk Małecki został wypożyczony do Spartaka Trnava. 30-latek w słowackim klubie przebywał będzie do końca sezonu 2018/2019.


„Mały” związany jest z 13-krotnym mistrzem Polski od czasów juniorskich, jednak trzykrotnie rozstawał się z Białą Gwiazdą - dwa razy udawał się na wypożyczenie i raz zmieniał barwy na zasadzie transferu definitywnego. Pod Wawel wrócił 14 stycznia 2016 roku.


W trwających rozgrywkach Lotto Ekstraklasy pomocnik zaliczył 303 minuty. Łącznie koszulkę z białą gwiazdą na piersi przywdziewał 285 razy, zdobywając 46 bramek i dorzucając 45 asyst.


Spartak Trnava to aktualny mistrz Słowacji, który w II rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów wyeliminował Legię Warszawa, lecz w kolejnej fazie nie poradził sobie z drużyną Crveny Zvezdy Belgrad. Podopieczni trenera Radoslava Látala kontynuują jednak przygodę na arenie międzynarodowej. W minionym tygodniu nowy klub Małeckiego postawił kropkę nad i, ogrywając w IV rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej Olimpiję Ljubjana i odnotowując awans do fazy grupowej.

 

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty