Strona główna > Piłka nożna > Reprezentacja > Wiadomości reprezentacja
Rozczarowanie. Remis z Mołdawią2023-10-16 11:55:00

Piłkarska reprezentacja Polski zaledwie zremisowała 1-1 z Mołdawią w meczu kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Strata punktów mocno skomplikowała sytuację biało-czerwonych w tabeli.

15 października 2023, Warszawa: Polska – Mołdawia 1-1 (0-1)

0-1 Ion Nicolaescu 26

1-1 Karol Świderski 53

Sędziował Artur Manuel Ribeiro Soares Dias (Portugalia). Żółte kartki: Frankowski – Reabciuk, Cojocaru, Postolachi, Marandici, S. Platica, Railean. Widzów 51 672.

POLSKA: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora (84 Kamil Grosicki), Patryk Peda, Jakub Kiwior – Paweł Wszołek (71 Jakub Kamiński), Patryk Dziczek (46 Bartosz Slisz), Piotr Zieliński, Sebastian Szymański (71 Filip Marchwiński), Przemysław Frankowski – Karol Świderski, Arkadiusz Milik (71 Adam Buksa).

MOŁDAWIA: Dorian Railean – Ioan-Calin Revenco (70 Sergiu Platica), Artur Craciun, Vladyslav Baboglo, Denis Marandici, Oleg Reabciuk – Virgiliu Postolachi, Nikita Motpan (70 Mihail Platica), Vadim Rata (79 Serafim Cojocari), Maxim Cojocaru (60 Vitalie Damascan) – Ion Nicolaescu (79 Victor Bogaciuc).

Do przerwy 0-1. Nasi rywale wykorzystali okres swojej przewagi, podczas której w krótkim odstępie czasu wykonywali kilka rzutów rożnych. Po kolejnym z nich na prowadzenie wyprowadziła ich nasza zmora z Kiszyniowa – Ion Nicolaescu. Na sam koniec pierwszej odsłony gry bardzo dobre okazje mieli nasi napastnicy. Najpierw na dwa razy uderzał Milik – jego uderzenie głową instynktownie nogami odbił Dorian Railean, a po chwili golkiper nie miał już żadnych problemów ze złapaniem dobitki. W doliczonym czasie po błędzie jednego z mołdawskich obrońców o piłkę powalczył Wszołek, ta znalazła się pod nogami Świderskiego, który dynamicznie wbiegł w pole karne i bardzo mocno uderzył. Niestety, nad bramką.

W 53. minucie biało-czerwoni wyrównali. Z lewej strony dośrodkowywał Zieliński, piłkę przytomnie między nogami przepuścił Milik, dzięki czemu znalazł się przy niej Świderski, który sprawnie ułożył ją sobie do strzału i nie dał szans Raileanowi. Wyrównanie jeszcze bardziej napędziło Polaków. Problem w tym, że większość akcji wyglądała dobrze tylko wysokości szesnastki Mołdawian. Później ciężko było przebić się przez ich nisko ustawioną defensywę. Dopiero po przeprowadzeniu ostatniej zmiany – wejściu Kamila Grosickiego – biało-czerwoni realnie zagrozili bramce Mołdawian. Pomocnik Pogoni Szczecin rozpędził się na lewej stronie i w swoim stylu zagrał w pole karne. Tam z piłką minęli się obrońcy, dzięki czemu strzał mógł oddać zamykający akcję Kamiński. Jego uderzenie sparował jednak Railean. W 90+1. minucie piłkę meczową miał na głowie Buksa po świetnym dośrodkowaniu Kamińskiego. Rosły napastnik wyskoczył wyżej od swojego przeciwnika, ale niestety spudłował. Po chwili próbował po raz kolejny, ale tym razem z dużo trudniejszej pozycji.