Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Kto ma strzelać karnego?2022-04-10 16:26:00

W 28. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała wyjazdowy mecz z Wartą 0-1. Pasy nie wykorzystały karnego pod koniec meczu, Rivaldinho trafił w poprzeczkę...

Warta Poznań - Cracovia 1-0 (0-0)

1-0 Adam Zrelak 61

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Kopczyński, Kupczak, Grobelny, Jakóbowski (Warta). Widzów 1237, mecz w Grodzisku Wlkp.

WARTA: Grobelny - Grzesik, Trałka, Szymonowicz, Ivanov, Kiełb (87 Matuszewski) - Szczepański (62 Papeau), Kopczyński (46 Kupczak), Luis (63 Maenpaa), Castaneda (89 Jakóbowski) - Zrelak.

CRACOVIA: Hrosso - Hanca, Ghita, Jablonsky, Pestka, Rocha (82 Thiago) - Rakoczy (71 Konoplyanka), Rasmussen (82 Lusiusz), Knap, van Amersfoort (71 Kakabadze) - Rivaldo Jr.

Zasada zawsze była taka, że faulowany zawodnik nie wykonywał karnego. Wyłamał się z niej Rivaldinho, co skończyło się - tak jak można było przewidzieć, czyli fatalnie. Brazylijczyk trafił z 11 m w poprzeczkę. Działo się to w 85. minucie i mógł to być gol na wagę remisu. Trener Pasów Jacek Zieliński przyznał po meczu, że Rivaldinho do strzelania jedenastki nie był wyznaczony...

Brazylijczyk miał swoją pierwszą okazję w 39. minucie, gdy po wrzutce z kornera na bliższy słupek doszedł do "główki", ale Grobelny z refleksem podbił piłkę na poprzeczkę.

W 61. minucie miała miejsce pierwsza groźna akacja Warty. Po strzale Luisa z daleka Hrosso odbił futbolówkę, ale dopadł do niej Zrelak i z bliska posłał do siatki.

Po faulu Grobelnego na Rivaldinho, goście mogli wyrównać, ale tak się nie stało, co zostało opisane na wstępie...

Statystyka meczu: 12:10 w strzałach, 3:2 w celnych, 47:53% w posiadaniu piłki, 4:4 w kornerach i 108:106.5 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.