Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Gutkovskis piłkarzem listopada w Ekstraklasie2022-11-30 22:53:00

Vladislavs Gutkovskis został wybrany Piłkarzem Listopada 2022 w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Już drugi raz w tym sezonie wyróżnienie otrzymał jeden z piłkarzy Rakowa Częstochowa.


Sobota, 5 listopada, mecz Rakowa Częstochowa u siebie z Wisłą Płock. Nawet gdyby ograniczyć cały sezon Vladislavsa Gutkovskisa do tego pojedynczego występu, to i tak miałby gorszy wynik strzelecki jedynie od... 21 piłkarzy! Tego dnia bowiem łotewski napastnik strzelił aż cztery gole Nafciarzom. W dodatku jako pierwszy zawodnik od Marcina Robaka w edycji 2013/2014 dokonał tego już w I połowie. Dwukrotnie pokonał golkipera po strzałach prawą nogą, po razie zaś wykorzystał przeciwną kończynę oraz głowę. Jednocześnie zaliczył więc hat-trick królewski (każdy gol inną częścią ciała) oraz hat-trick klasyczny (trzy kolejne gole drużyny w jednej połowie). Poza nim żaden inny zawodnik w ostatnim miesiącu meczowym 2022 roku nie był w stanie więcej niż dwa razy skierować piłki do siatki rywala.


Dla Vladislavsa Gutkovskisa to pierwszy tytuł Piłkarza Miesiąca najwyższej polskiej ligi w karierze. W całej historii plebiscytu zawodnicy Rakowa Częstochowa wygrywali tę nagrodę natomiast już pięciokrotnie. Już w trakcie trwającego sezonu po statuetkę sięgnął Bartosz Nowak (sierpień). Wcześniej trzykrotnie dokonał tego natomiast Ivan Lopez (październik 2020, wrzesień 2021, kwiecień 2022). "Gutek" został zarazem drugim Łotyszem w historii z tym laurem na koncie. W przeszłości zwyciężył wszak jego wielki poprzednik z ataku kadry nadbałtyckiego państwa - Artjoms Rudnevs. Stało się to we wrześniu 2011 roku. Na koniec tamtego sezonu sięgnął on po koronę króla strzelców w barwach Lecha Poznań.


Wyboru Piłkarza Miesiąca PKO Bank Polski Ekstraklasy dokonują kapitanowie osiemnastu drużyn ligi, dziewiętnasty głos należy zaś do fanów w mediach społecznościowych.


PIŁKARZ MIESIĄCA 2022/2023:

LISTOPAD 2022: VLADISLAVS GUTKOVSKIS (RAKÓW CZĘSTOCHOWA)

PAŹDZIERNIK 2022: SAID HAMULIC (PGE FKS STAL MIELEC)

WRZESIEŃ 2022: JESUS IMAZ (JAGIELLONIA BIAŁYSTOK)

SIERPIEŃ 2022: BARTOSZ NOWAK (RAKÓW CZĘSTOCHOWA)

LIPIEC 2022: RAFAŁ WOLSKI (WISŁA PŁOCK)


ekstraklasa.org (WB)

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty