Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Mateusz Dróżdż nowym prezesem Cracovii2024-01-22 20:27:00

Rada Nadzorcza MKS Cracovia SSA na zgromadzeniu zarządu w dniu 22 stycznia 2024 roku podjęła decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa zarządu MKS Cracovia SSA dr. Mateusza Dróżdża. Na wtorek, 23 stycznia zaplanowano konferencję prasową z udziałem nowego prezesa Cracovii.


Dr Mateusz Dróżdż z wykształcenia jest radcą prawnym. Aktualnie posiada stopień naukowy doktora nauk prawnych. Jest wieloletnim wykładowcą na Uczelni Łazarskiego (Katedra Prawa Handlowego).


Doświadczenie korporacyjne zdobywał jako przewodniczący rady nadzorczej spółki Cuprum-Med sp. z o.o. w latach 2015-2018. Był też członkiem rady nadzorczej Ekstraklasa S.A. (2016-2017) oraz Zagłębia Lubin S.A. (2016-2018). W latach 2020-2021 sprawował funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Górnika Polkowice sp. z o.o.


W latach 2018-2019 dr Mateusz Dróżdż był prezesem zarządu Zagłębia Lubin S.A. W latach 2021-2023 pełnił funkcję prezesa Widzewa Łódź S.A. Był też członkiem Komisji Rewizyjnej Pierwszej Ligi Piłkarskiej w latach 2021-2022. Od 2021 r. dr Mateusz Dróżdż jest arbitrem w Piłkarskim Sądzie Polubownym przy PZPN.


Pracował w prestiżowych kancelariach prawnych, m.in. w amerykańskiej kancelarii McDonald Hopkins w Cleveland. Ukończył kursy na Saint Joseph’s University w Filadelfii, Salzburg Universitat, Center for International Legal Skills w Salzburgu oraz Cambridge School of English. Zakończył z wyróżnieniem organizowany przez UEFA wraz z University of Lausanne - UEFA Certificate in Football Management. Był też członkiem Stałej Grupy Ekspertów Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Sportu Międzynarodowego przy Staffordshire University and Thompson Rivers University.


Mateusz Dróżdż był uczestnikiem komisji oraz podkomisji sejmowych do spraw zmian ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Współtworzył również projekt ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.


Został odznaczony Gwiazdą Pamięci „Polska Niepodległa 1918" oraz honorową odznaką Bitwy Warszawskiej za działalność na rzecz Powstańców Warszawskich.


cracovia.pl


cracoviaprezesi2.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty