Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Remis Białej Gwiazdy z Piastem2022-04-03 23:43:00

W 27. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała z Piastem Gliwice 2-2.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 2-2 (1-0)

1-0 Stefan Savic 31

1-1 Kamil Wilczek 51 (karny)

1-2 Kamil Wilczek 61

2-2 Dor Hugi 71

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Colley - Huk, Czerwiński. Widzów 12 007.

WISŁA: Biegański - Gruszkowski, Colley, Frydrych, Hanousek - Manu, Poletanovic, Fazlagic (89 Skvarka), Fernandez, Savic (61 Hugi) - Ondrasek.

PIAST: Plach - Huk, Czerwiński, Mosór - Pyrka (82 Konczkowski), Kaput (79 Reiner), Hateley, Kostadinov (46 Sappinen), Kądzior (87 Vida), Holubek (46 Katranis) - Wilczek.

Zaczęło się od kąśliwego uderzenia Wilczka w 8. minucie, ale później I połowa należała do wiślaków, którzy zdobyli jednego gola, a mogli/powinni zdobyć jeszcze ze dwa, trzy...

W 28. minucie po centrze z kornera Frydrych główkował z 3 m w poprzeczkę. Niebawem gospodarze objęli prowadzenie. Manu przeprowadził szybki rajd lewą stroną, w polu karnym podał na prawo do Savica, który natychmiat uderzył z 7 m do siatki.

W 38. minucie Manu sfinalizował piękną akcję zespołową strzałem w słupek. Trzy minuty później Ondrasek trafił "główką" w ten sam słupek, a po kolejnych trzech minutach piłkę uderzoną z 15 m przez Manu Plach podbił na poprzeczkę...

Po przerwie na boisko wyszedł odmieniony Piast. Po faulu Biegańskiego na Sappinenie karnego wykorzystał Wilczek. Po chwili szanse mieli Mosór i Wilczek. Ten ostatni w 61. minucie trafił do siatki po raz drugi, głową z 2 m, w zamieszaniu, po dośrodkowaniu Czerwińskiego.

Biała Gwiazda wyrównała 10 minut później. Z wolnego z ok. 30 m mocno uderzył Fernandez, odbitą przed siebie przez Placha piłkę do bramki skierował z dobitki Hugi. Po chwili, po akcji Kostadinova, bliski powodzenia był Sappinen, ale Biegański popisał się refleksem. Wisła miała ostatnią okazję w 84. minucie. Po podaniu z prawej strony przed bramkę interweniował Reiner ubiegając Fernandeza. Byłby samobój, lecz golkiper Piasta zdążył złapać futbolówkę na linii bramkowej.

Statystyka meczu: 17:13 w strzałach, 6:6 w celnych, 61:39% w posiadaniu piłki, 5:4 w kornerach i 112:113 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.