Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Wisła lepsza w derbach Małopolski2021-12-17 22:13:00

W 19. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków wygrała w derbach Małopolski z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 3-0. Biała Gwiazda kończy rok na 13. miejscu w tabeli, a Słonie na ostatnim.

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3-0 (2-0)

1-0 Aschraf El Mahdioui 23

2-0 Yaw Yeboah 44

3-0 Michal Skvarka 47

Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Kliment, Szota - Jovanovic, Putivtsev. Widzów 9007.

WISŁA: Biegański - Gruszkowski, Szota, Sadlok, Hanousek - Yeboah (74 Starzyński), Skvarka (86 Kuveljic), El Mahdioui, Plewka, Savic (74 Hugi) - Kliment (64 Brown Forbes).

BBT: Loska - Kukułowicz (46 Śpiewak), Grzybek, Biedrzycki, Putivtsev (73 Modelski), Wasielewski (87 Grabowski) - Hubinek, Jovanovic (46 Zeman), Wlazło - Stefanik, Mesanovic (90+1 Terpiłowski).

Mogło się wszystko potoczyć inaczej, gdyby Mesanovic wykorzystał dwie okazje - w 20. i 21. minucie. Przegrał jednak dwa pojedynki z Biegańskim, w drugiej sytuacji przewrócił się, ale karnego nie mogło być, gdyż pierwszy do piłki dobiegł golkiper Białej Gwiazdy.

Mecz zaczął się układać korzystnie dla wiślaków od 23. minuty. El Mahdioui fantastycznie przymierzył z ok. 25 m w lewe "okienko"!

W 31. minucie mógł podwyższyć Kliment, lecz Loska nie dał się pokonać. Bramkarz "Słoni" fatalnie się zachował w 44. minucie po strzale Yeboaha z 13 m, który był absolutnie do obrony. Zaraz po przerwie Yeboah uderzył z 5 m, tym razem Loska popisał się refleksem. W 47. minucie było już jednak 3-0. Po akcji Savica lewą stroną piłka dotarła na prawo do Skvarki, który z 10 m znalazł drogę do siatki. Później jeszcze szanse mieli Skvarka i Hugi, ale wynik już nie uległ zmianie.

Statystyka meczu: 19:14 w strzałach, 9:4 w celnych, 52:48% w posiadaniu piłki, 9:4 w kornerach i 121:113 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.