Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Porażka Pasów z Górnikiem Łęczna2021-12-12 23:00:00

W 18. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała z Górnikiem Łęczna 0-2. To przykra niespodzianka ze strony piłkarzy Pasów.

Cracovia - Górnik Łęczna 0-2 (0-2)

0-1 Bartosz Śpiączka 27

0-2 Bartosz Śpiączka 41

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Rocha, Rasmussen - Śpiączka, Serrano, Szcześniak. Widzów 5749.

CRACOVIA: Niemczycki - Kakabadze, Rapa, Rodin, Siplak, Pestka (60 Rocha) - Myszor (65 Knap), Lusiusz (46 Rasmussen), van Amersfoort, Hanca (80 Rakoczy) - Piszczek (46 Rivaldo Jr.).

GÓRNIK: Gostomski - Szcześniak, Rymaniak, Leandro - Goliński (90+4 Król), Serrano, Gol, Lokilo (83 Drewniak), Gąska (90+2 Kalinkowski), Krykun - Śpiączka (83 Banaszak).

W I połowie Bartosz Śpiączka dwukrotnie ukąsił pasiaków i to wystarczyło gościom do zwycięstwa w Krakowie.

W 27. minucie Lokilo zagrał do Śpiączki, ten uderzył z prawej strony z 8 m, piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy, a następnie od wewnętrznej strony słupka i wpadła do siatki.

Cracovia mogła odpowiedzieć w 29. minucie. Hanca zakręcił Szcześniakiem, lecz z 6 m uderzył prosto w bramkarza.

Zamiast 1-1, wkrótce było 0-2. Po wrzutce z kornera Śpiączka głową zaskoczył Niemczyckiego.

W 50. minucie futbolówka wpadła do bramki Górnika. Kakabadze cieszył się jednak krótko, bo po analizie VAR okazało się, że wcześniej na minimalnym spalonym znalazł się Hanca. Gospodarze próbowali złapać kontakt, uderzali Ribaldinho i Knap, lecz bez efektu. Goście mogli w 88. minucie jeszcze podwyższyć, lecz Krykuna powstrzymał Niemczycki.

Statystyka meczu: 11:11 w strzałach, 3:6 w celnych, 44:56% w posiadaniu piłki, 2:5 w kornerach i 119:117 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.