Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Francja w finale2010-01-30 15:41:00

W pierwszym półfinałowym meczu mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Francja pokonała Islandię 36-28 (16-14).

Francja - Islandia 36-28 (16-14)

FRANCJA: Omeyer - Fernandez 1, Dinart, Barachet, G. Gille 3, Narcisse 3, Joli 6 (6 z karnych), Karabatic 9, Junillon 2, Abalo 3, Sorhaindo 3, M. Guigou 6, Bosquet, Ostertag, Detrez.

ISLANDIA: Gustavsson, H. Gudmundsson - Svavarsson 1, Palmarsson 6, Ingimundarson, Hallgrimsson, Atlason 5, Sigurdsson 5, Gudjonsson 5 (2 z karnych), Stefansson 2, Asgeirsson, Petersson 3, Jakobsson, Gunnarsson 1.
Najlepsi zawodnicy: Sorhaindo - Palmarsson.

Kapitalny mecz w ekipie trójkolorowych rozegrał Nikola Karabatic, który oddał 9 strzałów i wszystkie zamienił na gole. Islandczycy walczyli z powodzeniem w I połowie, w 27. prowadzili nawet 13-12, ale w końcówce właśnie Karabatic zdobył 4 bramki. Po przerwie Francuzi "odjechali" rywalom i wygrali niezagrożenie.