Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
EURO: Chorwaci nie byli zagrożeni2010-01-28 23:14:00

Ostatnie mecze rundy zasadniczej zadecydowały o tym kto obok Polski awansuje do półfinałów. Umotywowani Francuzi dosyć łatwo pokonali biało-czerwonych, natomiast w grupie I kłopotów nie mieli Chorwaci (jak się okazało, nasi rywale w półfinale), z trudem, ale pewnie awansowali Islandczycy.

Grupa I

Norwegia - Islandia 34-35 (16-18)
NORWEGIA
: Ege - Loke 2, Strand 4, Bjornsen 4, Myrhol 5, Lund 4, Tvedten 7 (6 z karnych), Mamelund 2, Kjelling 6, Samdahl.
ISLANDIA: H. Gudmundsson, Gustavsson - Svavarsson 2, Palmarsson 2, Ingimundarson, Hallgrimsson 1, Atlason 10, Sigurdsson 5, Gudjonsson 4 (3 z karnych), Stefansson 4, Petersson 3, Jakobsson, Gunnarsson 4.
Najlepsi zawodnicy: Lund - Stefansson.

Norwegia prowadziła w 12. minucie (7-6), kolejny raz wyszła na prowadzenie na 11 minut przed końcem (28-27). Na finiszu inicjatywę mieli Islandczycy.

Rosja - Austria 30-31 (15-17)
ROSJA:
Grams - Filippow 2, Kowalew 4, Czernoiwanow 1, Rastworcew 5, Kamanin 1, Czipurin 7 (6 z karnych), Igropulo 4 (4 z karnych), Starych 2, Iwanow 1, Kajnarow 3.
AUSTRIA: Marinovic, Bauer - Foelser 1, Ziura, Weber 6, Abadir, Mayer, Knauth, Guenther 4, Szilagyi 4 (1 z karnego), Wilczynski 6, Friede 3, Schlinger 6, Wagesreiter, Hojc 1.
Najlepsi zawodnicy: Czipurin - Weber.

Po przerwie cały czas inicjatywę mieli Austriacy, tylko raz był remis: 23-23 w 46. minucie.

Chorwacja - Dania 27-23 (14-11)
CHORWACJA
: Alilovic - Balic 3, Duvnjak 4, Lackovic 1, Zrnic, Kopljar, Vori 3, Gojun, Vukovic, Buntic 8, Valcic 2, Strlek 2, Cupic 4 (4 z karnych).
DANIA: Hvidt, Landin Jacobsen - Mogensen 2, Laen, Joergensen 1, Christiansen, Eggert Jensen 1 (1 z karnego), Spellerberg 1, M. Knudsen 5, Lindberg 3, Soendergaard Sarup 4, Hansen 5, K. Nielsen 1, M. Nielsen.
Najlepsi zawodnicy: Alilovic - Hansen.

Mirko Alilovic, bramkarz Chorwatów, był doskonale usposobiony: obronił 18 z 40 strzałów (45%). Duńczycy ostatni raz prowadzili 7-6 w 16. minucie. W II połowie wygrana wicemistrzów świata nie była ani przez moment zagrożona.

Grupa II

Niemcy - Czechy 26-26 (16-14)
NIEMCY
: Bitter - Gensheimer 6 (2 z karnych), Roggisch, Mueller 3, Theuerkauf 3, Christophersen 2, Jansen 1, Spaeth 3, Kraus, Schoene, Sprenger 2, Kaufmann 7, Haas 2.
CZECHY: Galia - Nocar, Vitek, Mickal 1, Zdrahala, Vrany 3, Kubes 1, Piskac 1, Jicha 6, Filip 4 (2 z karnych), Sobol 1, Mraz 2, Stehlik 3, Hynek, Sklenak 4.
Najlepsi zawodnicy: Gensheimer - Galia.

Od stanu 20-20 oba zespoły odpowiadały na bramkę bramką. Prowadzili Niemcy, Czesi wyrównywali. Tylko przy wyniku 25-25 role się odwróciły.

Słowenia - Hiszpania 32-40 (14-20)
SŁOWENIA
: Skof, Rezar - Kozlina 1, Vugrinec 3, Kavticnik 2, Natek, Skube 3, Spiler 3, Brumen 2 (1 z karnego), Pajovic 1, M. Zvizej 6, L. Zvizej 9 (1 z karnego), Zorman 2.
HISZPANIA: Hombrados - A. Entrerrios 11 (3 z karnych), Gurbindo 2, Garabaya, Prieto, Tomas 4, R. Enrerrios 4, Aguinagalde 7, Ugalde 1, Garcia 3, Romero, Malmagro 7, Aguirrezabalaga 1, Morros de Argila.
Najlepsi zawodnicy: L. Zvizej - Aguinagalde.

Przy stanie 9-10 Hiszpanie "odskoczyli" i stopniowo powiększali przewagę, prowadząc nawet 11 bramkami.