Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
EURO: Duńczycy wygrali po karnym w ostatniej sekundzie2010-01-26 23:14:00 RK

Niesamowita była końcówka meczu w gr. I pomiędzy Norwegią a Danią. W ostatniej minucie, przy stanie 23-23, oba zespoły miały rzuty karne. Najpierw, na 33 sekundy przed końcem, szansy nie wykorzystał Norweg Tvedten, a w ostatniej sekundzie gola zdobył Duńczyk Eggert Jensen!

Sytuacja w tej grupie, przed ostatnimi meczami, jest bardzo skomplikowana. Nawet zajmująca 1. miejsce Chorwacja nie jest pewna awansu do półfinału. Szansę ma także czwarta w tabeli Norwegia - musi tylko wygrać czterema bramkami z Islandią i liczyć na porażkę Duńczyków z Chorwatami... Jak będzie - okaże się w czwartek.

W grupie II Polacy są na 2. miejscu w grupie, ale to właśnie nasz zespół jako jedyny ma pewny awans do półfinału! Kto będzie drugi? Francja musi zremisować lub wygrać z biało-czerwonymi, ewentualnie liczyć na potknięcie Hiszpanów w meczu ze Słowenią. Jeśli trójkolorowi przegrają z Polską, a Hiszpania wygra swój ostatni mecz, to właśnie ona awansuje.

Grupa I

Rosja - Islandia 30-38 (10-19)
ROSJA:
Grams - Filippow 5, Kowalew 1, Czernoiwanow 1, Rastworcew 2, Kamanin 1, Asłanian 5 (4 z karnych), Czipurin 7, Predybajłow 3, Igropulo, Starych 3, Iwanow, Kajnarow 2.
ISLANDIA: Gustavsson, H. Gudmundsson - Svavarsson 3, Palmarsson 2, Ingimundarson, Hallgrimsson 3, Atlason 2, Sigurdsson 2, Gudjonsson 7 (2 z karnych), Stefansson 3 (1 z karnego), Asgeirsson 5, Petersson 7, O. Gudmundsson 1, Jakobsson, Gunnarsson 3.
Najlepsi zawodnicy: Filippow - Gustavsson.

Już po kwadransie było 3-10, na 10 minut przed końcem 22-33. Ani przez moment wygrana Islandczyków nie była zagrożona.

Chorwacja - Austria 26-23 (11-10)
CHORWACJA
: Alilovic, Carapina - Balic 1, Duvnjak 5, Zrnic 3 (1 z karnego), Kopljar 2, Vori 1, Gojun 1, Vukovic 2, Buntic 2, Valcic 1, Strlek 2, Cupic 6 (2 z karnych), Musa.
AUSTRIA: Marinovic - Foelser 1, Ziura 2, Weber 3, Abadir 2, Mayer, Knauth, Guenther 1, Szilagyi 5 (2 z karnych), Wilczynski 1, Friede 2, Schlinger 5, Wagesreiter 1, Hojc.
Najlepsi zawodnicy: Cupic - Schlinger.

W I połowie Chorwaci prowadzili 11-5, ale gospodarze nie poddali się, zdobywając 5 kolejnych bramek. Na 11 minut przed końcem był remis po 18, w końcówce Austriacy nie dali jednak rady silniejszemu przeciwnikowi.

Norwegia - Dania 23-24 (15-11)
NORWEGIA
: Ege, Erevik - Loke 3, Strand, Bjornsen 2, Myrhol 3, Lund 2, Tvedten 5 (2 z karnych), Mamelund 1, Kjelling 7, Samdahl.
DANIA: Hvidt - Mogensen 4, Laen 1, Joergensen 1, H. Knudsen 1, Eggert Jensen 5 (z karnych 4), Spellerberg 1, M. Knudsen, Lindberg 5, Soendergaard Sarup 1, Hansen 5, K. Nielsen, M. Nielsen.
Najlepsi zawodnicy: Ege - Hvidt.

I połowa należała zdecydowanie do Norwegów. Po przerwie ich przewaga malała, malała, aż w końcu Duńczycy wyrównali (22-22 w 56. minucie). W 59:27 min, przy stanie 23-23,  karnego dla Norwegii nie wykorzystał Tvedten, a w ostatniej sekundzie (!!!) Anders Eggert Jensen strzelił z karnego zwycięskiego gola dla Duńczyków!!!

Grupa II

Słowenia - Francja 28-37 (18-17)
SŁOWENIA
: Rezar, Skof - Kozlina, Vugrinec 4, Kavticnik 6 (4 z karnych), Skube, Spiler 5, Pajovic 3, Gajic, M. Zvizej 3, L. Zvizej 6, Zorman 1.
FRANCJA: Omeyer, Karaboue - Fernandez 4, Dinart, G. Gille 2, B. Gille, Narcisse 5, Joli 2 (1 z karnego), Karabatic 2, Abalo 3, Sorhaindo 4, Guigou 10, Bosquet 3, Ostertag 2.
Najlepsi zawodnicy: M. Zvizej - Guigou.

Słoweńcy grali bardzo dobrze do przerwy, ale w II połowie trójkolorowi przypuścili atak i "odjechali" rywalom między 33. a 37. minutą (19-19, 19-23). Później przewaga Francuzów już tylko rosła.

Niemcy - Hiszpania 20-25 (9-14)
NIEMCY
: Bitter, Heinevetter - Gensheimer 5 (2 z karnych), Roggisch, Mueller, Theuerkauf, Glandorf 2, Christophersen 1, Jansen 4 (2 z karnych), Spaeth, Kraus 3, Schoene, Sprenger 1, Kaufmann 2, Haas 1.
HISZPANIA: Hombrados - A. Entrerrios 4, Garabaya, Prieto, Tomas 6, R. Entrerrios 2, Aguinagalde 4, Garcia 5 (2 z karnych), Romero 1, Malmagro 3, Morros de Argila.
Najlepsi zawodnicy: Jansen - Tomas.

Niemcy nie podjęli walki z Hiszpanami. Iker Romero spudłował pierwszego karnego w tym turnieju!