Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
EURO: Awans gospodarzy2010-01-24 01:22:00

- Przed turniejem słyszeliśmy, że grać w nim będzie 15 najlepszych zespołów Europy i Austria; udowodniliśmy, że ci, którzy tak mówili nie mieli racji - powiedział Dagur Sigurdsson, islandzki trener austriackiego zespołu, który sprawił dużą niespodziankę, awansując do głównej rundy. W ostatnim meczu eliminacji grupowych gospodarze pokonali Serbię 37-31, deklasując rywala w II połowie.

Grupa A

Chorwacja - Rosja 30-28 (17-16)
CHORWACJA
: Alilovic, Carapina - Balic 4, Duvnjak 2, Kopljar, Vori 1, Gojun, Vukovic 2, Bicanic 1, Buntic 5, Strlek 7, Cupic 8 (5 z karnych), Musa.
ROSJA: Grams, Kostygow - Filippow 2, Kowalew 1, Czernoiwanow, Rastworcew 1, Kamanin, Czipurin 3, Dibirow 1, Igropulo 12 (7 z karnych), Starych 7, Iwanow, Kajnarow 1.
Najlepsi zawodnicy: Balic - Igropulo.

Rosjanie walczyli o lepszy wynik. W 46. minucie prowadzili 24-21, a 5 minut później 26-25. Na minutę przed końcem był remis, ale ostatnie dwa gole zdobyli Chorwaci.

Norwegia - Ukraina 31-29 (14-16)
NORWEGIA
: Ege - Vatne, Loke 3, Strand 3, Bjornsen 7, Myrhol 4, Lund, Tvedten 8 (3 z karnych), Mamelund 3 (2 z karnych), Kjelling 3, Samdahl, Skoglund.
UKRAINA: Komok, Biłyk - Pedan 1, Ljubczenko, Petrenko 2, Nat 1, Szewielew 4, Ganczew 5, Nataljuk, Kriwczikow, Doroszczuk, Burka 7, Ostrouszko 2 (1 z karnego), Onufrijenko 7 (2 z karnych).
Najlepsi zawodnicy: Myrhol - Burka.

Ukraińcy przez 5/6 meczu mieli szansę na zwycięstwo. W 50. minucie prowadzili 26-25, by stracić 5 goli z rzędu.

Grupa B

Austria - Serbia 37-31 (15-18)
AUSTRIA
: Bauer, Marinovic - Foelser 3, Ziura 2, Weber 8, Abadir 1, Mayer 2, Szilagyi 9 (5 z karnych), Wilczynski 6 (3 z karnych), Friede 4, Schlinger, Wagesreiter 2.
SERBIA: Peric, Stanic - Kojic, Sesum 8, Nikcevic, Stojanovic 4, Toskic 3, Ilic 4 (1 z karnego), Markovic 2, Lapcevic, Vilovski, Vuckovic 7 (2 z karnych), Nenadic, Stankovic 1.
Najlepsi zawodnicy: Bauer - Sesum.

Losy meczu rozstrzygnęły się między 44. a 50. minutą, kiedy Austriacy zdobyli 5 goli z rzędu i objęli prowadzenie 29-24.

Dania - Islandia 22-27 (13-15)