Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
EURO: Męki mistrzów świata, remis Słowenii z Niemcami2010-01-20 22:30:00

W pierwszym meczu "polskiej" grupy Słowenia zremisowała z Niemcami 34-34.

Grupa C

Słoweńcy prowadzili w I poł‌owie 10-3 i 14-7, a do przerwy 16-11. W II połowie ich przewaga wzrosła, w 38. minucie było 23-17. Na 10 minut przed końcem nadal mieli inicjatywę: 30-25. Później było 33-30, 34-32, ale na finiszu Niemcy wyrównali!

Słowenia - Niemcy 34-34 (16-11)
SŁOWENIA: Skof, Rezar - Kozlina, Vugrinec 4, Dobelsek, Kavticnik 7 (5 z karnych), Natek 1, Skube, Skof, Spiler 7, Pajovic 4, Gajic, M. Zvizej 2, L. Zvizej 6 (1 z karnego), Zorman 3.
NIEMCY: Bitter, Heinevetter - Gensheimer, Roggisch, Mueller 5, Theuerkauf 7, Glandorf 4, Christophersen, Jansen 4 (2 z karnych), Spaeth 1, Kraus 1, Sprenger 3, Kaufmann 6, Haas 3.
Najlepsi zawodnicy: Spiler - Haas.

Grupa D

Francja z trudem pokonała Czechy. Kolejny mecz i znowu męki mistrzów olimpijskich i mistrzów świata. W II połowie Francuzi zdobyli zaledwie 5 goli (!!!) i ledwo wygrali z Czechami.

Czechy - Francja 20-21 (10-16)
CZECHY
: Galia - Nocar 1, Vitek, Mickal 1, Zdrahala 3, Vrany, Kubes, Piskac, Jicha 6, Filip 5, Sobol, Mraz, Hynek, Sklenak 4.
FRANCJA: Omeyer - Fernandez 2, Dinart, G. Gille, B. Gille 1, Narcisse 4, Joli 1, Karabatic 2, Junillon, Abalo 4, Sorhaindo 1, Guigou 2 (1 z karnego), Bosquet 3, Ostertag 1.

Węgry - Hiszpania 25-34 (9-17)
WĘGRY
: Fazekas, Puljezevic - Ilyes 2, Csaszar, Gal 2, G. Ivancsik 3, T. Ivancsik, Krivokapic 5 (3 z karnych), Toeroe 2, Laluska, Nagy, Gulyas 5, Katzirz 2, Eklemovic 4, Schuch.
HISZPANIA: Hombrados - A. Entrerrios 7 (3 z karnych), Gurbindo, Garabaya, Prieto 1, Tomas 7, R. Entrerrios 2, Aguinagalde 2, Ugalde 3, Garcia, Romero 5 (3 z karnych), Malmagro 4 (1 z karnego), Rodriguez 2, Aguirrezabalaga, Morros de Argila 1.
Najlepsi zawodnicy: Eklemovic - Hombrados.

20.01.2010 19:58 Aktualizacja 22:13, 22:30