Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
EURO 2010: Uwaga na Słowenię (+ kompletne wyniki I dnia)2010-01-19 23:22:00

W drugim meczu "polskiej" grupy podczas ME piłkarzy ręcznych doszło do sensacji. Słowenia pokonała Szwecję 27-25, mimo że do przerwy przegrywała aż 7-13!

Trener Słoweńców, Zvonimir Serdarusic, skomentował to krótko: - Bardzo się cieszę. To był ciężki mecz, który z trudem jestem w stanie opisać. O wygranej zadecydowała nasza defensywa.
- Pokazaliśmy nasze możliwości w drugiej połowie - dodał Luka Zvizej, autor 8 goli dla Słowenii.
Ola Lindgren, trener Szwedów: - Jesteśmy rozczarowani - pokazaliśmy bardzo dobrą grę w pierwszej połowie, ale straciliśmy agresywność po przerwie. Słowenia zdobywała łatwo bramki, a my w drugiej połowie nie wiedzieliśmy jak je strzelać.
- W bardzo smutny sposób przegraliśmy pierwszy mecz turnieju. Teraz musimy się skupić na spotkaniu z Polską - dodał bramkarz Skandynawów Dan Beutler.

W I połowie nic nie wskazywało na porażkę Szwedów, którzy prowadzili 5-0, a do przerwy 13-7. Po przerwie, jeszcze w 37. minucie, było 18-12, ale później Słoweńcy krok po kroku odrabiali stratę. W 41. minucie było już tylko 18-16, w 55. minucie remis 23-23. Zwycięskie dwa gole zdobyli Słoweńcy w ciągu ostatnich 40 sekund!

Słowenia - Szwecja 27-25 (7-13)
SŁOWENIA: Skof, Rezar - Luka Zvizej (8), Kavticnik (7), Miha Zvizej (4), Spiler (3), Pajovic (2), Vugrinec (2), Skube (1), Kozlina, Dobelsek, Lubej, Natek, Brumen, Gajic, Zorman.
SZWECJA:  Mattias Andersson, Beutler - Källman (5), Lukas Karlsson (5), Ekberg (5), Doder (5), Gustafsson (2), Kim Andersson (1), Carlén (1), Larsson (1), Arrhenius, Lennartsson, Tobias Karlsson, Fredrik Petersen, Ekdahl du Rietz.

Najlepsi zawodnicy: L. Zvizej - Beutler.

Grupa A

Chorwacja - Norwegia 25-23 (11-10)
CHORWACJA: Alijovic, Carapina - Balic 4, Duvnjak 1, Zrnic 2 (1 z karnego), Kopljar, Vori 2, Gojun, Vukovic 7, Buntic 2, Strlek 5, Cupic 2 (2 z karnych), Musa.
NORWEGIA: Ege, Erevik - Vatne, Loke 3, Strand 3, Bjornsen 1, Myrhol, Lund 1, Tvedten 9 (6 z karnych), Mamelund 4, Kjelling 2, Samdahl.
Najlepsi zawodnicy: Vukovic - Ege. Bramkarz Chorwatów - Alijovic obronił 46 proc. strzałów (18 z 39).

Rosja - Ukraina 37-33 (21-16)
ROSJA: Grams, Kostygow - Filippow 1, Kowalew 7, Czernoiwanow, Rastworcew 9, Kamanin, Asłanian, Czipurin 6, Dibirow 2, Igropulo 11 (3 z karnych), Starych, Iwanow 1.
UKRAINA: Komok, Biłyk - Pedan, Liubczenko 2, Petrenko 2, Nat 3, Szewieliew 5, Ganczew 2, Nataliuk, Doroszczuk 1, Burka 9, Onufrienko 9 (2 z karnych).
Najlepsi zawodnicy: Igropulo - Petrenko

Grupa B

Dania - Austria 33-29 (17-15)
DANIA: Hvidt, Landin Jacobsen - Mogensen 7, Laen 1, Jorgensen, Christiansen 4 (1 z karnego), H. Knudsen 1, Eggert Jensen 3 (3 z karnych), Spellerberg, M. Knudsen 4, Svan Hansen 2, Lindberg 1, Soendergaard Sarup 4, M. Hansen 5, K. Nielsen, M. Nielsen 1.
AUSTRIA: Marinovic - Folser 5, Ziura 7, Weber 6 (2 z karnych), Abadir 1, Mayer, Guenther, Szilagyi 4, Wilczynski, Friede, Schlinger 4, Wagesreiter, Hojc 2.
Najlepsi zawodnicy: Mogensen - Ziura

Islandia - Serbia 29-29 (15-11)
ISLANDIA: Gustavsson, Gudmundsson - Svavarsson, Palmarsson, Ingimundarson 2, Hallgrimsson, Atlason 7, Sigurdsson 9, Gudjonsson 1, Stefansson 4 (1 z karnego), Petersson 2, Jakobsson, Gunnarsson 4.
SERBIA: Stanic, Pejanovic - Kojic 1, Sesum 3, Stojanovic 2, Toskic 4, Ilic 7, Markovic 1, Pejanovic, Lapcevic, Vilovski, Vuckovic 4, Nenadic 1, Stankovic 6.
Najlepsi zawodnicy: Gunnarsson - Stankovic.
Islandia prowadziła na 5 minut przed końcem 29-25...

Grupa D

Hiszpania - Czechy 37-25 (17-10)
HISZPANIA: Hombrados - A. Entrerrios 2, Gurbindo 1, Garabaya, Prieto, Tomas 5, R. Entrerrios 2, Aguinagalde 3, Ugalde 1, Sterbik, Garcia 5, Romero 14 (8 z karnych), Malmagro 1, Rodriguez 2, Aguirrezabalaga 1, Morros de Argila.
CZECHY: Stochlo, Galia - Nocar 1, Vitek 2, Mickal 2, Zdrahala, Vrany 5, Kubes 1, Jicha 8 (4 z karnych), Filip 2, Sobol, Mraz 1, Stehlik 1, Hynek, Sklenak 2.
Najlepsi zawodnicy: Tomas - Sklenak.

Francja - Węgry 29-29 (16-16)
FRANCJA: Omeyer, Karaboue - Fernandez 6, Dinart, G. Gille, B. Gille 3, Narcisse 4, Joli 1 (1 z karnego), Karabatic 7, Abalo 6, Sorhaindo 2, Guigou, Ostertag.
WĘGRY: Fazekas, Puljezevic - Ilyes 7, Csaszar, Gal 5, G. Ivancsik 3, T. Ivancsik, Krivokapic 6, Toro 3, Laluska 1, Nagy 1, Gulyas 1, Katzirz 2, Eklemovic, Schuch.
Najlepsi zawodnicy: Karabatic - Puljezevic.
Sensacja była blisko. Węgrzy prowadzili 29-25 na 5 minut przed końcem meczu, ale mistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy dokonali wielkiego wyczynu i wyrównali!
- To cud, że zremisowaliśmy. Gratuluję Węgrom, zasłużyli na zwycięstwo - przyznał Claude Onesta, trener reprezentacji Francji.
Węgrzy na ostatnich MŚ zajęli 6. miejsce, a na olimpiadzie nie startowali.