Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Chińskie męki2015-12-08 20:48:00

W swoim trzecim meczu mistrzostw świata piłkarek ręcznych reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo, wygrywając z Chinami 29-24. W środę w turnieju rozgrywanym w Danii biało-czerwone zmierzą się z Angolą.

Naestved: POLSKA - CHINY 29-24 (12-11)

POLSKA: Gawlik, Wysokińska – Kobylińska 5, Stachowska 2, Niedźwiedź 5, Gadzina, Kocela, Kudłacz-Gloc 7, Pielesz 1, Zych, Łabuda 2, Zalewska, Sądej, Kulwińska 1, Achruk 1.

CHINY: Mo Xu, Yurou Yang – Mengqing Jin 8, Ru Qiao 3, Mengying Sun 3, Xiaoqing Li 3, Meizhu Yan 2, Yuanyuan Yu 2, Haixia Zhang 2, Jiaqin Zhao 1, Zhengwen Sha, Yao Li.

Polki grały przez kwadrans fatalnie. Ze słabymi Chinkami przegrywały 1-4 (10. minuta) i 4-7 (16. minuta), dopiero w 20. minucie wyrównały (7-7), by do przerwy prowadzić zaledwie jedną bramką.

Drugą połowę nasza drużyna zaczęła z animuszem, ale nadal popełniała proste błędy. Iwona Niedźwiedź wbiegła na boisko mimo że odsiadywała karę. Dostała dodatkowe 2 minuty, lecz mimo to biało-czerwone wkrótce odskoczyły na 18-12. Trzy gole z kotrataków zdobyła Agnieszka Kocela. Rywalki wprawdzie zmniejszyły straty (18-16), ale Polki nie pozwoliły sobie odebrać kontroli nad meczem. W 50. minucie było 23-16. Najlepszą zawodniczką wybrana została Karolina Kudłacz-Gloc.

Polski zespół był osłabiony brakiem Małgorzaty Stasiak, która na wczorajszym treningu skręciła staw skokowy. Rozgrywająca pauzować będzie co najmniej w dwóch spotkaniach.

ST, zprp.pl

WYNIKI

GRUPA A: Japonia - Tunezja 31-21, Czarnogóra - Węgry 32-15, Dania - Serbia 29-20. Kolejność: Dania 6, Czarnogóra 5, Węgry 4, Japonia 2, Serbia 1, Tunezja 0 pkt.

GRUPA B: Kuba - Angola 23-38, Polska - Chiny 29-24, Szwecja - Holandia 28-28. Kolejność: Holandia i Szwecja po 5, Polska 4, Angola i Chiny po 2, Kuba 0 pkt.

GRUPA C: RD Kongo - Brazylia 11-26, Korea Płd. - Francja 22-22, Niemcy - Argentyna 33-13, Korea Płd. - RD Kongo 35-17, Francja - Argentyna 20-12, Brazylia - Niemcy 24-21. Kolejność: Francja i Brazylia po 5, Korea Płd. 4, Niemcy i Argentyna po 2, RD Kongo 0 pkt.

GRUPA D: Kazachstan - Rumunia 20-36, Rosja - Hiszpania 28-26, Portoryko - Norwegia 13-39, Rosja - Portoryko 45-18, Hiszpania - Rumunia 26-18, Norwegia - Kazachstan 40-19. Kolejność: Rosja 6, Norwegia, Rumunia i Hiszpania po 4, Kazachstan i Portoryko 0 pkt.

Aktualizacja 23:35