Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
MŚ piłkarek ręcznych: Porażka ze Szwedkami2015-12-06 22:45:00

Polki przegrały ze Szwedkami 30-31 w swoim drugim meczu mistrzostw świata piłkarek ręcznych odbywających się w Danii.

Naestved: POLSKA – SZWECJA 30-31 (13-15)

POLSKA: Gawlik, Wysokińska – Kobylińska 3, Stachowska, Niedźwiedź 1, Gadzina, Kocela 5, Kudłacz-Gloc 6, Pielesz 1, Zych, Łabuda, Zalewska 2, Sądej 1, Stasiak 5, Kulwińska 2, Achruk 4.

SZWECJA: Bundsen, Idehn – Tegstedt, Stromberg, Blohm 4, Roberts, Sand 4, Havia, Ahlm 1, Torstenson, Wall, Gullden 6, Hagman 7, Jacobsen 1, Alm 5, Johansson 3.

Biało-czerwone rozpoczęły z animuszem, prowadziły 4-1 i 7-5. Później do głosu doszły rywalki, zdobywając bramki po szybkich atakach i z dystansu. Świetnie grała Isabelle Gulden, która w I połowie zdobyła 5 goli. Do przerwy było 15-13 dla Szwedek.

W II połowie Polki goniły, to zbliżały się do Skandynawek, to traciły dystans. W 45. minucie było 20-25, a nasz zespół zmarnował właśnie już trzeci w tym meczu rzut karny. Wydawało się, że losy spotkania powoli się rozstrzygają, ale kolejny zryw naszego zespołu pozwolił polskim kibicom ponownie uwierzyć w końcowy sukces. Mimo szaleńczego pościgu biało-czerwone uległy 30-31.

WYNIKI, 6 grudnia

GRUPA A: Japonia - Czarnogóra 23-29, Serbia - Węgry 26-32, Tunezja - Dania 20-32. Kolejność: Węgry i Dania po 4, Czarnogóra 3, Serbia 1, Japonia i Tunezja 0 pkt

GRUPA B: Chiny - Kuba 39-30, Angola - Holandia 24-37, Polska - Szwecja 30-31. Kolejność: Holandia i Szwecja po 4, Polska i Chiny po 2, Kuba i Angola 0 pkt.

Kolejny mecz Polek - 8 grudnia o godz. 18:30 z Chinkami.