Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Nerwowo, ale Kubanki pokonane2015-12-05 22:24:00

Polskie piłkarki ręczne pokonały Kubę 27:22 w inauguracyjnym mecz mistrzostw świata. Rywalki postawiły w duńskim Naestved trudne warunki biało-czerwonym.

KUBA – POLSKA 22:27 (11:12)

KUBA: Niurkis, Vizcay, Guevara – Mesa, Martinez 8, Varanes 3, Salas, Beltran, Lusson 4, Reyes 1, Camejo, Rosabal, Barrio 1, Ramirez, Rizo 5.

POLSKA: Gawlik, Wysokińska – Kobylińska 2, Stachowska 1, Niedźwiedź 1, Gadzina, Kocela 2, Kudłacz-Gloc 11, Pielesz, Zych, Łabuda 1, Zalewska 5, Sądej, Stasiak 1, Kulwińska 1, Achruk 2.

Polki objęły prowadzenie 4:2, ale w 12. minucie przegrywały 4:8! Jako pierwsza pozbierała się Karolina Kudłacz–Gloc, która dwoma trafieniami dała sygnał do odrabiania strat. Ważne interwencje w bramce zanotowała Anna Wysokińska. W efekcie do przerwy było 12:11 dla naszej drużyny.

W II połowie przewaga urosła do 15:11, lecz rywalki się nie poddały. A przy tym się nie patyczkowały, ciosy w twarz otrzymały Achruk (podbite oko), Kobylińska (rozcięta warga) i Kudłacz-Gloc (uderzenie w nos).

Ostatni kwadrans to ogromna ilość błędów po obu stronach parkietu. Kiedy tylko Polki odskakiwały na dystans dwóch, trzech trafień i wydawało się, że będą kontrolować przebieg meczu, Kubanki natychmiast odpowiadały i niwelowały straty.

Biało-czerwone miały jednak w swoich szeregach zawodniczkę, która zdecydowanie wyróżniała się na tle pozostałych. Kapitan polskiego zespołu Karolina Kudłacz zakończyła spotkanie z 11 bramkami na koncie i poprowadziła nasz zespół do wygranej 27:22. Dzielnie wspierała ją prawoskrzydłowa Karolina Zalewska.

WYNIKI, 5 grudnia

GRUPA A: Czarnogóra - Serbia 28:28, Węgry - Tunezja 39:20, Dania - Japonia 30:21

GRUPA B: Holandia - Chiny 42:21, Kuba - Polska 22:27, Szwecja - Angola 37:23

GRUPA C: Argetyna - DR Kongo 23:15, Francja - Niemcy 30:20, Brazylia - Korea Płd. 24:24

GRUPA D: Rumunia - Portoryko 47:14, Hiszpania - Kazachstan 31:10, Norwegia - Rosja 25:26

W niedzielę o 20:45 Polki zmierzą się ze Szwedkami.