Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Barcelona zdobyta przez kielczan2015-12-05 21:59:00

Fantastyczny mecz rozegrali piłkarz ręczni Vive Tauronu Kielce. Mistrzowie Polski pokonali w Palau Blaugrana lidera grupy i zeszłorocznego zwycięzce Ligi Mistrzów - FC Barcelonę Lassa 33:31 (16:19).

FC Barcelona - Vive Tauron Kielce 31:33 (19:16)

BARCELONA: Perez, Saric - Lazarov 12 (3), Jallouz 4, Sigurdsson 4, Gurbindo 3, Tomas 2, Noddesbo 2, Entrerrios 2, Syprzak 1, Sorhaindo 1, Morros.

KIELCE: Szmal, Sego - Bielecki 9 (9), K. Lijewski 4, Cupic 4 (1), M. Jurecki 3, Zorman 3, Strlek 3, Jachlewski 2, Aguinagalde 2, Reichmann 2, Chrapkowski 1, Kus.

Po I połowie prowadzili gospodarze 19:16, ale w drugiej części meczu kielczanie zagrali rewelacyjnie. Koncertowo grała obrona, w bramce bardzo dobrze spisywał się Sławomir Szmal. W efekcie już po kilku minutach na tablicy wyników był remis 21:21, a niebaeem po pięciu bramkach z rzędu goście prowadzili 26:22! Emocji końca nie było, bo gospodarze w końcówce doprowadzili do remisu 30:30.

Finisz kielcekiego zespołu był jednak kapitalny, wygraną przypieczętował Krzysztof Lijewski.

FC Barcelona przegrała we własnej hali pierwszy raz od 18 lutego 2012 roku!