Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
ME piłkarek ręcznych: Polska kosztem Rosji2014-12-11 22:32:00

Polki pokonały po znakomitej grze Rosjanki 29-26 w swoim trzecim meczu mistrzostw Europy. To oznacza awans biało-czerwonych do drugiej rundy, kosztem rywalek. Nasz zespół na trzy spotkania przeniesie się z Gyoer do Debreczyna.

ROSJA - POLSKA 26-29 (11-13)

Rosja: Sedojkina, Sidorowa – Kuzniecowa 2, Sen 1, Uszkowa 3, Bobrownikowa, Dawidenko 1, Makiejewa, Żilinskajte, Marennikowa, Punko 7, Bliznowa 7, Czernoiwanienko, Dmitriewa  3, Ilina, Pietrowa 2. Kary 12 min.

Polska : Prudzienica, Gapska, - Stachowska, Niedźwiedź 3, Siódmiak 4, Gęga, Kocela 1, Grzyb 2, Kudłacz 9, Janiszewska, Pielesz, Zych, Drabik, Zalewska 1, Wojtas 8, Kulwińska 1. Kary 16 min.

Sędziowali: Robert Schulze i Tobias Toennies (Niemcy). Widzów 3000.

Polki zagrały o niebo lepiej niż w przegranych spotkaniach z Hiszpanią i Węgrami. Prowadziły 2-1, potem przegrywały 2-5 i 5-7, by zdobyć 5 bramek z rzędu. Świetnie grała w tym okresie kapitan drużyny Karolina Kudłacz. Do przerwy było 13-11 dla podopiecznych trenera Kima Rasmussena.

Po przerwie inicjatywę przejęły Rosjanki, odzyskując niebawem prowadzenie (20-19). W 47. minucie Sborna wypracowała dwubramkową zaliczkę. Podopieczne Jewgienija Trefiłowa mogły wyżej prowadzić, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystała Kuzniecowa. Do remisu 24-24 doprowadziła Niedźwiedź. A niezmordowana Kudłacz dodała z karnego swoje dziewiąte trafienie. W tym momencie zegar boiskowy wskazywał ponad pięć minut do końcowej syreny. Na 26-24 podwyższyła Wojtas. Radość została zakłócona czerwoną kartką dla Stachowskiej - z gradacji kar.

Polki w osłabieniu przejęły niezwykle ważną piłkę. Przechwyciła ją Wojtas, która po drugiej stronie boiska pokonała Sidorową. Kara dla Kudłacz nie pozwoliła się jeszcze cieszyć ze zbliżającej się wygranej. Wojtas dodała na 29. Rosjanki odgryzły się z karnego i Polki padły sobie w ramiona!

W drugim meczu grupy A: Węgry - Hiszpania 26-27.

1. Hiszpania  3  6  81-72

2. Węgry         3  3  84-79

3. Polska        3  2  74-84

4. Rosja          3  1  79-83

Awans z grupy B: Norwegia, Dania i Rumunia.

Grupa I rundy zasadniczej, kolejność: 1. Norwegia 4 pkt (+14), 2. Hiszpania  4 (+8), 3. Węgry 2 (+5), 4. Dania 1 (-6), 5. Rumunia 1 (-8), 6. Polska 0 (-13).