Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Porażka piłkarzy ręcznych w Szwecji2013-04-05 06:14:00

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała w Malmoe ze Szwecją 21-28. To pierwsza porażka w kwalifikacjach Euro 2014 pod wodzą trenera Michaela Bieglera. Do kolejnego meczu tych drużyn dojdzie już w niedzielę, w gdańsko-sopockiej hali Ergo Arena.

Szwecja – Polska 28-21 (12-11)

SZWECJA: Sjoestrand, Palicka - Gottfridsson 1, Nilsson 7, Olssson, K. Andersson 4, Kallman 3, Barud, Ekberg 5, Larholm 4, Karlsson, Jakobssen, Fahlgren 3, Peterssen 1, Zachrisson, Nielsen.

POLSKA: Szmal, Wichary - Jaszka 2, Kuchczyński 3, Bielecki 5, Wiśniewski 4, Jurecki 2, Paczkowski 3, Grabarczyk, Jurkiewicz, Syprzak,  Daszek, Krajewski, Kubisztal 2.

Spotkania Polski ze Szwecją wyznaczone na początek kwietnia zdecydują kto z tej dwójki zajmie pierwsze miejsce w grupie 5 kwalifikacji EHF Euro 2014. W dwumeczu jest 1-0 dla Skandynawów. Biało-czerwoni w Szwecji zagrali bez dwóch zawodników Vive Targów Kielce, Michała Jureckiego i Krzysztofa Lijewskiego. Drugi z nich ma dołączyć do drużyny przed potyczką w Gdańsku.

Pierwsze minuty meczu w wykonaniu naszej drużyny były obiecujące. Prowadziliśmy 6-5, ale po dwóch karnych Szwedów role się odwróciły. Dużo problemów polskiej defensywie sprawiał obrotowy Andreas Nilsson.

W pierwszej części gry dobrą dyspozycję strzelecką wykazywała dwójka rozgrywających - Karol Bielecki i Paweł Paczkowski. Głównie dzięki nim, w tej części gry, rywale nie byli w stanie wypracować przewagi większej niż dwa trafienia. Gospodarze mieli zwłaszcza problemy ze zdobywaniem bramek z drugiej linii.

Na początku drugiej połowy po golu Jureckiego było 14-13 dla Polski, ale w zespole wicemistrzów olimpijskich przebudził się Kim Andersson. Po jego kolejnym trafieniu zespół Trzech Koron objął najwyższe dotąd prowadzenie w meczu (19-16), które stopniowo urosło do 5-6 goli.