Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Polacy wygrali Turniej Noworoczny2013-01-06 23:56:00

W swym trzecim występie Turnieju Noworocznego polscy piłkarze ręczni pokonali gospodarzy, Czechów, 25-24 i tym samym zapewnili sobie końcowy triumf w imprezie.

Spotkanie miało wyrównany przebieg. W pierwszej połowie minimalnie lepsi byli nasi południowi sąsiedzi, po przerwie ton wydarzeniom na parkiecie nadawali już biało-czerwoni, ale losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej minuty.

CZECHY - POLSKA 24-25 (12-10)
CZECHY: Mrkva, Petrzala – Beczvarz 1, Jurka 1, Vrany, Motl 9/3, Szulc 3, Czip, Pracharz 1, Kotrcz 1, Sklenak 1, Horak, Strżinek 1, Zdrahala 2, Buchta 2, Dostalik 2. Trener: Jaroslav HUDECZEK.
POLSKA: Wichary, Szmal - Jaszka 5, Bielecki 1, Bartczak 2, Wiśniewski 4, B. Jurecki 2, M. Jurecki 4, Jurkiewicz 1, Syprzak 1, Krajewski, Kubisztal 1/1, Szpera 1, Orzechowski 3, Pilitowski. Trener: Michael BIEGLER.

4. Czechy     3  1  74:83

W sobotę reprezentacja Polski rozpoczyna swój udział w mistrzostwach świata, rozgrywanych w Hiszpanii. Pierwszym rywalem,  godz. 20.15, będzie Białoruś.