Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Porażka podopiecznych Bogdana Wenty z Rosją2009-10-30 21:54:00

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Rosją 30-35 (16-19) w ostatnim meczu międzynarodowego turnieju. We wcześniej rozegranym w Poznaniu spotkaniu Czechy pokonały Słowację 31-27. Turniej wygrała Rosja przed Czechami i Polską.

Tylko w I połowie biało-czerwoni toczyli równorzędny bój z Rosjanami, ale jedynie raz w całym meczu objęli prowadzenie - po bramce Karola Bieleckiego na 8-7 w 13. minucie. Wiele razy był remis, po raz ostatni w 26. minucie (15-15). Pod koniec I połowy rywale zdobyli 4 bramki z rzędu. Podopieczni trenera Bogdana Wenty nie potrafili odrobić straty, Rosjanie prowadzili cały czas - minimum trzema golami, a maksimum aż siedmioma. W ostatnich 3 minutach - po golach Kostrzewy i K. Lijewskiego - udało sie zmniejszyć dystans do 5 trafień. Porażka mogła być niższa, ale Polacy nie strzelili trzech karnych. Strzały Tłuczyńskiego i M. Lijewskiego obronił Oleg Grams, a Kostrzewa nie trafił w bramkę.

W drugim meczu: Czechy - Słowacja 31-27 (16-13)

1. Rosja 3 4 97-91
2. Czechy 3 4 86-81
3. Polska 3 4 92-90
4. Słowacja 3 0 88-101

Związek Piłki Ręcznej w Polsce - szanuj naszą pracę

Na konferencji prasowej w Poznaniu polscy piłkarze ręczni zjawili się w koszulkach z napisem: "Związek Piłki Ręcznej w Polsce - szanuj naszą pracę". Brązowi medaliści mistrzostw świata wyrazili protest przeciwko władzom związku, które nie wykorzystują dla popularyzacji piłki ręcznej sukcesów reprezentacji tak jak choćby dzieje się to w siatkówce.

Najlepsi zawodnicy

Karol Bielecki i Tomasz Tłuczyński zostali wybrani do najlepszej siódemki Turnieju Reprezentacji Narodowych Mężczyzn. Królem strzelców został zdobywca 29 bramek – Rosjanin Konstantin Igropulo.