Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Pierwsza porażka Vive Kielce w Lidze Mistrzów2009-10-17 18:53:00 AnGo

Nie udała się wyprawa piłkarzy ręcznych Vive Kielce na Węgry. Miejscowy zespół MKB Veszprém pewnie wygrał 33-26 i tym samym polski zespół doznał pierwszej porażki w Lidze Mistrzów.

MKB Veszprém - Vive Kielce 33-26 (16-11)

VIVE: Cleverly, Grabarczyk 1, Krieger, Kuchczyński, Jurasik 2, Jachlewski, Piwko 1, Stojković 7, Gliński, Żółtak 3, Knudsen 2 (2), Rosinski 5, Konitz 1, Nat 4.
MKB: Gulyas 3, Ivancsic 3, Ivancsics T. 2, Perez 3, Vujin 7, Lusznikov 2, Eklemovic 1, Lapcevic 1, Terzic 4, Sulic 7.

Sędziowali: Taras Kouz i Wiktor Zhoba (Ukraina).

Węgierski MKB Veszprém KC to silny zespół i to od wielu lat. Warto zaznaczyć, że to finalista Ligi Mistrzów w 2002 r. i  triumfator Pucharu Zdobywców Pucharów w 2008 r. Po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów lepsi byli kielczanie, bowiem zremisowali na wyjeździe z Rhein-Neckar Löwen, podczas gdy Węgrzy w Niemczech przegrali.

Gospodarze od pierwszych minut byli lepsi. W szóstej minucie prowadzili już 6-1, w osiemnastej 13-5. Kielczanie mozolnie odrabiali straty i w 50 minucie przegrywali różnicą czterech goli (22-26). Później jednak Węgrzy wykorzystali proste błędy rywala i słabszą postawę bramkarza.

W niedzielę grają: Chambery Savoie HB - RK Gorenje i HC Bosna BH Gas - Rhein-Neckar Löwen.