Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Francja zagra z Danią o złoto2011-01-28 22:03:00

Francja zagra w niedzielę w Malmoe o złoto z Danią, a Szwecja o brąz z Hiszpanią - te dwa mecze pozostały do zakończenia XXII Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych.

Francja pokonała w Malmoe Szwecję 29-26 (15-12) w pierwszym półfinale. Mistrzowie olimpijscy, świata i Europy mieli kłopoty z gospodarzami turnieju tylko na początku (3-4 w 8. minucie). Później uzyskali przewagę i cały czas czas kontrolowali przebieg spotkania. W 44. minucie prowadzili nawet 24-17.

W drugim półfinale, w Kristianstad, Duńczycy wygrali z Hiszpanią 28-24 (12-12). Duńczycy przez większość meczu mieli inicjatywę, ale na 5 minut przed końcem był remis 23-23. To oni zdobyli jednak kolejne 4 gole i mecz został rozstrzygnięty.