Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Niemcy wygrali najdłuższy mecz MŚ2011-01-27 20:13:00

Najdłuższy, jak dotąd, mecz XXII Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych stoczyli dziś w Kristianstad Niemcy z Argentyną. Po dwóch dogrywkach, czyli w sumie po 80 minutach gry, nasi zachodni sąsiedzi zwyciężyli i zajęli 11. miejsce.

Do wyłonienia zwycięzcy meczu o 9. miejsce potrzebna była z kolei jedna dogrywka.

O 11. miejsce
Niemcy - Argentyna 40-35 (13-12, 27-27, 31-31)

Niemcy prowadzili już 11-6, ale na przerwę schodzili z przewagą jednej bramki (13-12). Na 2 minuty przed końcem wygrywali 27-25, lecz Argentyńczycy wyrównali (27-27).

W pierwszej dogrywce "gauchos" objęli prowadzenie 29-27, ale później inicjatywę mieli Niemcy. Po 10 minutach dodatkowego czasu nadal był jednak remis, 31-31. W kolejnej dogrywce (2x5 minut) wyższość Europejczyków nie podlegała już dyskusji.