Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Sensacja: Argentyna wygrała ze Szwecją!2011-01-18 21:45:00

Sensacyjnie zakończył się ostatni dzisiejszy mecz mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w "polskiej" grupie. W Goeteborgu Szwecja uległa Argentynie 22-27 (10-12).

Szwecja, piłka ręczna / fot. Marek Biczyk

Argentyńczycy, którzy wcześniej zremisowali z Koreą Płd. i byli o krok od remisu z Polską, od początku mieli inicjatywę. Prowadzili 4-1, 6-3. Gdy Szwedzi wyrównali (6-6) i objęli prowadzenie (9-8) wydawało się, że opanowali sytuację. Ale to były pozory. Do przerwy było 12-10 dla drużyny z Ameryki Południowej.

W II połowie nadal goście przeważali, ich przewaga niespodziewanie zamiast maleć - rosła. Prowadzili 17-12. Mimo starań gospodarze MŚ nie byli w stanie odrobić straty. Zbliżyli się na 2 gole (21-23) w 55. minucie, ale to było wszystko co mogli zdziałać. Sensacja stała się faktem!