Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
ME piłkarek ręcznych: Norweżki czwarty raz z kolei!2010-12-19 20:28:00

W finale mistrzostw Europy piłkarek ręcznych Norwegia pokonała Szwecję 25-20, zdobywając złoty medal czwarty raz z kolei! Nikt wcześniej nie dokonał takiej sztuki.

Norweżki wywalczyły mistrzowskie tytuły w 2004, 2006, 2008 i obecnie w Herning (Dania). W sumie to ich piąty triumf w ME. W nagrodę, prócz złotych medali, wygrały przepustkę na igrzyska olimpijskie w Londynie i na... kolejne ME, w 2012 roku w Holandii.

Wygrana nie przyszła Norweżkom łatwo, musiały stoczyć ciężki bój ze Szwedkami, dla których był to pierwszy w historii medal na imprezie tej rangi. W I połowie defensywa drużyny "Trzech Koron" nie pozwalała rywalkom na wiele i zanosiło się na niespodziankę. Po przerwie już nie było tak dobrze i Norweżki uzyskały 5-bramkową przewagę.