Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Liga Mistrzów: Vive Targi ciągle w grze!2010-12-05 16:37:00

W niedzielnym spotkaniu 7. kolejki Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Vive Targów zwyciężyli w Kielcach francuski zespół Chambery Savoie HB 31-25. Dzięki tej wygranej podopieczni Bogdana Wenty wciąż mogą awansować z grupy A.

Vive Targi Kielce - Chambery Savoie HB 31-25 (16-15)

VIVE: Marcus Cleverly, Kazimierz Kotliński - Michał Jurecki 3, Patryk Kuchczyński 1, Mateusz Jachlewski, Tomasz Rosiński 6, Mariusz Jurasik 3, Rastko Stojković 6 oraz Piotr Grabarczyk, Kamil Krieger, Mirża Dżomba 6, Daniel Żołtak, Henrik Knudsen, Vitalij Nat 1, Paweł Podsiadło 1, Mateusz Zaremba 4.
CHAMBERY: Nebojsa Grahovac, Cyril Dumoulin - Xavier Barachet, Karel Nocar 2, Bertrand Roine 3, Banjamin Gille 2, Edin Basic 8, Cedric Paty 4 oraz Laurent Busselier 5, Gregoire Detrez, Damir Bicanic, Guillame Saurina 1.

Dla kielczan jest to pierwsze zwycięstwo w obecnej edycji Champions League. Długo trwała zacięta walka, a każdy wynik był możliwy. I dopiero w 48 minucie gospodarze odskoczyli na trzy bramki (25-22), siedem minut później było już 29-24 i w zasadzie po meczu. W tym okresie gry kilka znakomitych interwencji zanotował Kazimierz Kotliński.