Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Barcelona wygrała w Kielcach2010-08-13 23:48:00

Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce przegrali w towarzyskim meczu z FC Barcelona Borges 26-29 (12-16). W sobotę o godz. 17 spotkanie rewanżowe.

Barcelona to 7-krotny triumfator Pucharu Europy, finalista ostatniej Ligi Mistrzów. W drużynie tej kiedyś występował Bogdan Wenta, obecny trener kielczan i reprezentacji Polski. Dziś w Barcelonie grają zawodnicy z całej Europy - Duńczyk Noddesbo, Rosjanin Igropulo, Węgier Nagy, Francuz Sorhaindo, Szwedzi Sjostrand i Jernemyr, Białorusin Rutenka, Serb Saric...

Kielczanie prowadzili tylko na początku: 2-1, 4-3 i 6-5 (po golu Jurasika). Ostatni remis to 8-8, później było 10-15, a do przerwy 12-16. Gospodarze zbliżyli się na 18-19 i 20-21, ale wtedy swój popis zaczął Rutenka, który zdobył aż 8 goli w II połowie! Goście odskoczyli na 3-4 bramki i pewnie wygrali.

VIVE Targi Kielce – FC Barcelona Borges 26-29 (12-16)

Sędziowali Mirosław Baum, Marek Góralczyk. Widzów 4000.

KIELCE: Cleverly, Kotliński – Grabarczyk, Krieger 3, Zaremba, Kuchczyński, Dzomba 1, Jurasik 2, Jachlewski 1, Stojković 11 (3), Gliński, Adamuszek, Żółtak, Knudsen 2, Rosiński 3, Bult 3, Nat.
BARCELONA: Sjostrand, Saric – Noddesbo 5, Garcia 2, Tomas 1, Sarmiento 2, Ugalde 1, Romero, Nagy 2, Jernemyr, Rutenka 8 (3), Rocas 3, Oneto 1, Igropulo 4, Saubich, Entrerrios, Ruiz, Molina, Sorhaindo, Perez.