Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Groźny uraz oka Karola Bieleckiego2010-06-11 21:21:00

W towarzyskim spotkaniu szczypiornistów, rozegranym w Kielcach, reprezentacja Polski wygrała z Chorwacja 25-24.  Zwycięstwo zostało okupione groźną kontuzją oka Karola Bieleckiego.

W 10 minucie, po ataku Josipa Valcica, groźnego urazu pęknięcia gałki ocznej doznał Karol Bielecki i został przewieziony na oddział okulistyczny kieleckiego szpitala. Stosunkowo szybko lekarze zdecydowali się urodzonego w pobliskim Sandomierzu zawodnika przetransportować karetką na sygnale (początkowo miał to być helikopter) do Lubelskiej Kliniki Okulistycznej, gdzie po północy rozpoczęła się skomplikowana operacja. W tej chwili trudno coś więcej napisać, niemniej rokowania lekarzy nie są obiecujące i zapewne sympatycznego Karola czekają kolejne zabiegi. Trzymamy kciuki i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Ponad 4 tysiące widzów oglądało ciekawy mecz, w którym losy ważyły się do ostatnich sekund. Biało-czerwoni prowadzili 10-8 i... stanęli. Rywale zdobyli siedem goli i ustalili wynik do przerwy na 10-15. Od początku drugiej odsłony Polacy odrabiali straty, na 9 minut przed końcem doprowadzili do remisu, by ostatecznie zwyciężyć. W niedzielę rewanż w Warszawie.

Polska - Chorwacja 25-24 (10-15)
POLSKA: Sławomir Szmal, Adam Malcher - Patryk Kuchczyński 1, Karol Bielecki 1, Bartosz Jurecki 3, Michał Jurecki 5, Tomasz Tłuczyński 7, Marcin Lijewski 3 - Bartłomiej Jaszka 3, Mateusz Jachlewski, Daniel Żółtak, Kamil Krieger, Mateusz Zaremba, Michal Adamaszek, Mateusz Jankowski, Dawid Przysiek, Robert Orzechowski 2.