Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Pekin: Bujko drugi w eliminacjach wyścigu punktowego2010-01-22 11:16:00

Łukasz Bujko zajął drugie miejsce w pierwszym biegu eliminacyjnym wyścigu punktowego podczas torowego Pucharu Świata, który 22 stycznia rozpoczął się w stolicy Chin.

Wygrał reprezentant Nowej Zelandii Thomas Scully, a trzeci był Wu Po Hun (TPE). W piątek podczas sesji porannej odbędzie się także druga seria eliminacji. O zwycięstwo w finale kolarze powalczą podczas piątkowej sesji
wieczornej.
W rywalizacji drużyn sprinterskich Polska w składzie Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński, Damian Zieliński zajęła 10. miejsce.
Jedyna kobieta w składzie polskiej kadry torowców - Renata Dąbrowska nie przebrnęła eliminacji sprintu kobiet. Polak zajęła 17. miejsce w kwalifikacjach, a 16 zawodniczek awansowało dalej. Do szczęścia zabrakło niewiele, ponieważ Dąbrowska uzyskała czas 11.873, a 16. Rosjanka 11.866.