Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Xu Jie i Patryk Chojnowski najlepsi na stołach w Zawierciu2009-12-20 23:04:00 MAS

Xu Jie (GLKS Nadarzyn) i Patryk Chojnowski (Ostródzianka Ostróda) wygrali w Zawierciu II Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny seniorów w tenisie stołowym. W finale Xu Jie pokonała zawodniczkę Bronowianki Kraków Antoninę Szymańską.

Chojnowski to dość niespodziewany triumfator. Wykorzystał dobre losowanie, wszyscy najgroźniejsi konkurenci znaleźli się w drugiej połówce drabinki turniejowej i nawzajem się eliminowali. W półfinale zwycięzca pokonał Tomasza Lewandowskiego z AZS Politechniki Rzeszowskiej (4-2), w finale 4-3 ograł Bartosza Sucha (Pogoń Lębork).

Finał pań był o wiele bardziej jednostronny. Xu Jie 4-0 pokonała w nim Antoninę Szymańską. O wiele większy opór stawiła zwyciężczyni Agata Pastor z Częstochowy, która w półfinale poległa dopiero w siedmiu setach. Wcześniej Pastor sprawiła sporą niespodziankę eliminując Natalię Partykę. Szymańska w półfinale pokonała 4-2 Monikę Pietkiewicz (Warmia Lidzbark Warm.), a w ćwierćfinale poradziła sobie z tarnobrzeżanką Kingą Stefańską.