Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Srebro dla Kariny Lipiarskiej-Pałki2016-02-15 18:11:00

Podczas Halowych Mistrzostw Polski w łucznictwie, które odbyły się w Zamościu, srebrny medal zdobyła Karina Lipiarska-Pałka (Grot Zabierzów).

Po mniej udanym początku w kwalifikacjach Karina Lipiarska-Pałka bardzo dobrze spiywała się w rundach pucharowych. W pierwszym pojedynku pokonała Agatę Bulwę (Dąbrovia) 6:4, w drugim zwyciężyła Joannę Rączkę (Łucznik) 7:3, a w drodze do strefy medalowej Wiolettę Myszor (Łucznik) 7:1. Bardzo zacięty pojedynek o wejście do ścisłego finału stoczyła z zawodniczką Stelli Kielce Małgorzatą Góral wygrywając 6:2. Finał pomiędzy koleżankami od kilku lat należącymi do ścisłej krajowej czołówki stał na nieco niższym poziomie, ale o tym decydowały chyba nerwy. Zwycięsko z niego wyszła Natalia Leśniak (Łucznik), zwyciężając 6:2 zdobyła złoty medal i tytuł halowej mistrzyni Polski 2016. Karina Lipiarska-Pałka wywalczyła srebrny medal srebrny i tytuł halowej wicemistrzyni.

Obie te zawodniczki oraz Adrianna Rachwał (Unia Pielgrzymka) będą stanowić zespół reprezentacyjny w Halowych Mistrzostwach Świata w Ankarze w dniach 1-6 marca.